2. PTO POUTNÍCI
O Nás
Výpravy
Tábor
Fotky
Vzkazovník
Kontakty


Nejbližší akce:


25. – 30. října
Podzimní výprava

poutnici@poutnici.org
Zaheslovaný přístup:


Oddíl Poutníci je v současnosti jediným fungujícím oddílem skupiny Spartakovci. Jeho domovem je Slatina, kde se schází a kde bydlí většina jeho členů.


Historie oddílu

Oddíl vznikl v roce 1987 pod pionýrskou skupinou Letka. Jeho první vedoucí byla Hana Oralová (nyní Kinclová). Po třech úspěšných letech se vedení oddílu ujal Aleš Šiller a Saša Krejzová (Scholasterová) a oddíl přešel pod skupinu Spartakovci. V této době se oddíl omladil a po náboru vznikla družina Skřítků a posléze Svišťů (z jejichž řad se rekrutuje současné vedení oddílu). V roce 1994 oddíl přebírá Honza - Jana Matoušková (Pánková), která jej úspěšně vede až do roku 2001. V roce 1995 oddíl vyhrává Zelenou ligu. Skřítci a Svištíci však postupně dospívají a nově příchozí děti se nám nedaří v oddíle udržet. Potýkáme se s přestárlostí "dětí" a řešíme otázky zda a jak bude oddíl dále fungovat.

V letech 2001- 2004 probíhá série náborů, z jejichž řad pochází všichni současní dětští členové oddílu. Během této doby také dochází ke dvěma změnám na postu náčelníka oddílu. Po Honze oddíl vede Ondřej Komínek a následovně Mravenec - Eva Matoušková. V této době se nám daří udržet nabrané děti, kteří nám v současnosti dorůstají do instruktorů a dále přichází jejich mladší sourozenci, kamarádi ...

V roce 2007 jsme uspěšně oslavili 20. narozeniny oddílu (Fotky) a pořídili si nová "narozeninová" trička:

Přední strana trička

Zadní strana trička

Tábory

Většina ze sedmnácti táborů v historii oddílu se konala na tábořišti Spartakovců v Sebranicích u Poličky. Až do roku 2004, kdy přestal fungovat 3. PTO Orion, jsme jezdili na tábory společně. Naše táborové vzpomínky od těch dávných po ty nejčerstvější:

Tradice celoročních her se nám již taky ustálila - byli jsme rytíři, ufology hledajícími zelenou planetu a námořníky ze spolku Hanza. V roce 2005/2006 jsme s Willy Fogem objeli celou zeměkouli, rok poté jsme zachránili Duhovou planetu před technokraty, poté pořádali Olympiádu a naposledy jsme zachraňovali pohádkovou říši.


Symboly oddílu

Znakem oddílu je hnědá vysoká pohorka v kruhu s nápisem 2.PTO Poutníci. Oddílový kroj se skládá z modrého šátku a kožené spony se znakem PTO, domovenky, odznaku PTO a zlatého odznaku "kniha a plameny". Alternativou ke kroji pak je modré tričko se znakem oddílu na přední straně a s lidičkami na rozcestí na straně zadní.


Přední strana trička

Kroj

Zadní strana trička

Činnost oddílu byla opakovaně finačně podpořena magistrátem města Brna a městskou částí Brno-Slatina.


Zpracování osobních údajů je prováděno dle následujících předpisů: Zpracování osobních údajů členů spolku (.pdf) a Zpracování osobních údajů účastníků akcí (.pdf).
Děkujeme za finanční podporu:

Magistrát města Brna – pravidelně podporuje celoroční činnost oddílu, jednodenní i víkendové akce, letní tábor a materiální vybavení tábořiště v Sebranicích.

Jihomoravský kraj – opakovaně podporuje materiální vybavení tábořiště v Sebranicích.

Městská část Brno-Slatina – pravidelně podporuje celoroční činnost oddílu a jeho materiální vybavení.