header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Historie

Oddíl vznikl v roce 1987 pod pionýrskou skupinou Letka. Jeho první vedoucí byla Hana Oralová (nyní Kinclová). Po třech úspěšných letech se vedení oddílu ujal Aleš Šiller a Saša Krejzová (Scholasterová) a oddíl přešel pod skupinu Spartakovci. V roce 1994 oddíl přebírá Honza – Jana Matoušková (Pánková), která jej úspěšně vede až do roku 2001. V roce 1995 oddíl vyhrává Zelenou ligu.

Během let 2001 – 2004 dochází ke dvěma změnám na postu náčelníka oddílu. Po Honze oddíl vede Ondřej Komínek a následovně Mravenec – Eva Matoušková. V roce 2007 přebírá vedení oddílu Jiří Balej, který ho vede do roku 2014, kdy ho přebírá Smáža jr.. V těchto letech se bohužel potýkáme s nedostatkem vedoucích i dětí.

Od toho roku tedy začínáme dělat akce pro veřejnost, abychom nalákali nové členy a postupem let přidáváme i nábory ve školách. Díky tomuto se oddíl zase rozrůstá a dospívá i nová generace instruktorů. Na začátku roku 2018 přebírá velení Anča Dalecká, která je hlavní vedoucí oddílu i v současnosti. Momentálně se oddílu daří velice dobře, máme otevřené 4 schůzky pro děti a zájem o účast na schůzkách i celoročních akcích je veliký.