header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

MIKULÁŠSKÁ VÝPRAVA – Bitva u Slavkova

Slavkov u Brna
1.- 3.12.2017

Pátek
Až za tmy jsme se sešli před klubovnou a vyrazili směr slatinské nádraží. Zde jsme obdrželi dopis, který nás zatáhl do velké bitvy Tří císařů. Vydali jsme se tedy k bojišti, přímo do Slavkova. Útočištěm nám byla místní skautská klubovna. Ta byla sice velká a krásná, ale bohužel se muselo topit v každé místnosti zvlášť, a tak na chodbě a v kuchyni byla pěkná zima. Nebylo na co čekat a každý z nás se přidal do armády jednoho císaře – Napoleona, Františka I. nebo Alexandra I. Večer jsme společně zapěli bojové písně a šli do hajan.

Sobota
Po řádném ranním rozcvičení jsme se rozutekli do okolí a začali nabírat další vojáky do našich armád. Když už jsme měli mužů dost, bylo potřeba obstarat si zásoby jídla a pití, než vypukne bitva. Jen co jsme doplnili zásoby potravin, museli jsme doplnit zásoby střeliva, a to hlavně dělových koulí. Konečně mohla propuknout bitva, ve které jsme všichni udatně bojovali. Vítězství jsme opět oslavili zpěvem a výrobou památečních camrátek.

Neděle 5.4.
Unavení z náročné bitvy jsme ráno spali o hodinku déle. No alespoň jsme si odpočali. Po snídani jsme tedy rovnou přišli na vyhlášení výsledků. Výhercem se stal, jak jinak, Napoleon a jeho armáda. Pak už jsme se jen sbalili a utíkali na vlak směr Slatina. Vlak jsme stihli a v plném počtu a bez válečných zranění dorazili domů.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář