O nás

Jsme pionýrský tábornický oddíl Poutníci patřící pod pionýrskou skupinu Spartakovci. Jsme volnočasový oddíl, který už přes 30 let dává smysl dětem ve Slatině.

SYMBOLY ODDÍLU
Znakem oddílu je hnědá vysoká pohorka s nápisem 2.PTO Poutníci. Oddílový kroj se skládá z modrého šátku a kožené spony se znakem PTO, domovenky, odznaku PTO. Alternativou ke kroji je zelené oddílové tričko. (viz oddílový kroj)

ČINNOST
Naše činnost se skládá ze schůzek, výprav a táborů. Každý týden se pravidelně každá schůzka schází v klubovně. Zde hrajeme hry nebo se učíme nové tábornické dovednosti. Pokud se zrovna nenacházíme zde jsme pravděpodobně v parku na Vlnité, který máme od klubovny kousek.  Schůzky probíhají v pondělí a čtvrtek, jsou rozděleny dle věku a každá schůzka trvá hodinu a půl. (více o schůzkách zde).

Dále pak 1 – 2x za měsíc vyrážíme na výpravu. Náš školní rok vždy začíná ochutnávkou poutníků v Parku na Vlnité, ta probíhá většinou druhou středu v září. Po ní následuje promítání fotek z tábora. Také jezdíme na vícedenní výpravy. Nejčastěji v době, kdy mají děti prázdniny (Podzimní prázdniny, Pololetní prázdniny, Velikonoční prázdniny). Někdy, ale vyrážíme i „jen“ na víkend. Tyto výpravy pak doplňují jednodenní akce. Výlety jsou různorodé (výlet do přírody, ZOO, výtvarný den, Jump park, Vida, bazén, rozhledna..). Naší dlouholetou tradicí je Jmelí a vánoční schůzka, kdy se každý rok před Vánocemi vydáme pro jmelí a poté se sejdeme v klubovně, vyzkoušíme různé zvyky, zazpíváme koledy a rozdáme si dárečky. Všechny tyto akce jsou mimo to prokládané 4 akcemi PTO (podzimní soutěž, zimní soutěž, Setonův závod a Sraz PTO), kde se potkáváme s jinými pionýrskými oddíly z Brna.

Ale nejlíp nám je na našem tábořišti v Sebranicích u Litomyšle, kde každé letní prázdniny završíme školní rok dvoutýdenním táborem. Tábor je každý rok motivován jinak. Jaké jsme už zažili tábory se můžete podívat zde nebo zde(foto). Tábor se odehrává v přírodě, bez elektřiny. Spí se zde v podsadových stanech. Občas, ale chceme obhlídnout i jiné zákoutí Česka, a tak jedem na tábořiště jinam.

Nic z toho by nemohlo probíhat bez našich vedoucích a instruktorů. Většina z nich sama vyrostla v oddíle a prošla si všemi funkcemi od dítěte, přes instruktora po vedoucího. Skupina vedoucích se tak pravidelně obměňuje, jak dorůstají nové generace. Všichni vedoucí tráví v oddíle svůj čas dobrovolně a nikdo z činnosti nemá finanční zisk. S našimi vedoucími se můžete více seznámit zde.

Pokud máte zájem se do oddílu přidat, neváhejte nás kontaktovat na toto číslo +420 735 039 145 (Anča – Hlavní vedoucí)