O nás

Jsme pionýrský tábornický oddíl Poutníci patřící pod pionýrskou skupinu Spartakovci.

Každý týden se scházíme na schůzkách v klubovně na DDM Fantázie ve Slatině. Zde hrajeme nejrůznější hry, ale také se učíme tábornické dovednosti – uzlování, zdravovědu, orientaci v mapě i terénu, šifry a spoustu dalšího.

Minimálně jednou měsíčně se vydáváme na výpravu. Výpravy jsou pestré, od jednodenních výletů až po několikadenní spaní v jiném městě. Celý rok vždy završíme dvoutýdenním táborem.

Skládáme se přibližně z 60 dětí a 15 vedoucích a instruktorů.

Historie

Oddíl vznikl v roce 1987 pod pionýrskou skupinou Letka. Jeho první vedoucí byla Hana Oralová (nyní Kinclová). Po třech úspěšných letech se vedení oddílu ujal Aleš Šiller a Saša Krejzová (Scholasterová) a oddíl přešel pod skupinu Spartakovci. V roce 1994 oddíl přebírá Honza – Jana Matoušková (Pánková), která jej úspěšně vede až do roku 2001. V roce 1995 oddíl vyhrává Zelenou ligu.

Během let 2001 – 2004 dochází ke dvěma změnám na postu náčelníka oddílu. Po Honze oddíl vede Ondřej Komínek a následovně Mravenec – Eva Matoušková. V roce 2007 přebírá vedení oddílu Jiří Balej, který ho vede do roku 2014, kdy ho přebírá Smáža jr.. V těchto letech se bohužel potýkáme s nedostatkem vedoucích i dětí.

Od toho roku tedy začínáme dělat akce pro veřejnost, abychom nalákali nové členy a postupem let přidáváme i nábory ve školách. Díky tomuto se oddíl zase rozrůstá a dospívá i nová generace instruktorů. Na začátku roku 2018 přebírá velení Anča Dalecká, která je hlavní vedoucí oddílu i v současnosti. Momentálně se oddílu daří velice dobře, máme otevřené 4 schůzky pro děti a zájem o účast na schůzkách i celoročních akcích je veliký.

Symboly oddílu

Znakem oddílu je hnědá vysoká pohorka s nápisem 2.PTO Poutníci. Oddílový kroj se skládá z modrého šátku a kožené spony se znakem PTO, domovenky, odznaku PTO. Alternativou ke kroji je zelené oddílové tričko. (viz oddílový kroj)