header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Mikulášská výprava – Mach a Šebestová

Bučovice
9. – 11. 12

Pátek

Jako obvykle jsme se sešli před fantázií a vyrazili směr bučovice. Padla tma a my jsme trochu bloudili, ale naštěstí jsme se našli a dorazili do cíle. Naším úkrytem byl DDM se zahrádkou na konci Bučovic. Ubytovali jsme se a zahráli pár her, než za námi přišel Mach a Šebestová a rozdali nám žákovské knížky. Tím se z nás stali žáci 3B a začali jsme sbírat body. Společně jsme nalezli utržené sluchátko. Požádali jsme ho, teda vlastně Macha a Šebestovou, aby nás přesunulo na měsíc. Vypadalo to, že se nic nestalo a tak jsme šli raději spát.

Sobota 

Po rozcvičce jsme zjistili, že jsme se přes noc přesunuli na měsíc. Prozkoumali jsme okolí, pokochali se výhledem na Zemi a zase se nám zachtělo zpátky domů. Požádali jsme sluchátko, aby nás přesunulo zpět, jenže se z něj nic neozývalo. Nejspíš na měsíci nemá signál. Nastala tedy panika a ve vzduchu visel dotaz: „co teď? “. Pomocí skrytých nápověd jsme objevili cestu na tržnici, zde jsme nakoupili vše potřebné na stavbu rakety. Návod jsme naštěstí našli na měsíci, tak snad bude vše fungovat. Celé odpoledne jsme zasvětili výrobě. Vkládali jsme do těchto propracovaných strojů veškerou naši naději. Večer jsme si zahráli ještě pár her a pak hurá na kutě. Vedoucí a kojoti ještě propadli hře stolního tenisu a tak vznikla legendární hra americká sedačka.

Neděle

Hned ráno jsme se sbalili a vydali na vhodné prostranství, pro odpalování raket. Po pár nezdařených pokusech nakonec rakety lítaly docela daleko na to, aby nás odnesly až na Zemi. Vrátili jsme se tedy na domeček, dobalili poslední věci, posilnili se a vyrazili na vlak zpět do Brna.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář