header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Podzimky 2018 – Hasiči

Třebíč
26. – 30. 10. 2018

Pátek 26. 10.
Místní hasičská stanice nás pozvala k nim do Třebíče na nábor nových členů. Na začátek výcviku jsme si zahráli seznamovačky a potom nás hasiči rozdělili do týmů podle našich schopností, které si ověřili na stanovištích.

Sobota 27. 10.
Dopoledne jsme sháněli výzbroj. Poté jsme skládali slib, ale nebylo to tak jednoduché, protože byl rozstříhaný na části a my ho museli dát dohromady.

Neděle 28. 10.
V neděli jsme šli prozkoumat okolí Třebíče. Jakmile jsme se vrátili, připravili jsme si zábavné scénky ze života hasičů. Večer jsme si je předvedli, tancovali na hudbu a bavili se.

Pondělí 29. 10.
Po párty byl ráno velký nepořádek, který bylo potřeba uklidit. Odpoledne jsme hráli ohňobal (= ringobal). Když se setmělo, museli jsme naplnit cisternu. Každý tým dostal mapu, na které byla vyznačena místa, kde se nachází voda. Kolem území se ale pohybovali ochránci vody, před kterými jsme se museli skrývat.

Úterý 30. 10.
Ráno po snídani jsme si sbalili věci, když v tom začalo na stanici hořet. My jsme požár museli uhasit. Dostali jsme ohnivzdorné rukavice a sbírali lístečky s čísly. Vysbírali jsme je neskutečně rychle a tím požár uhasili dřív, než by napáchal více škody.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář