header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Podzimky – Pravěk

Pozďatín
28. 10. – 1. 11. 2015

Středa 28.10.

Ráno jsme se sešli u Fantošky. Nasadili batůžky a vyrazili směr Pozďatín.  Když jsme došli na místo, napapali jsme se a pomocí her se spolu seznámili. Později jsme našli stroj času, kvůli kterému jsme sem jeli, abychom ho prozkoumali. Zjistili jsme, že nefunguje 🙁 Mačkali jsme všechny čudlíky, ale nic se nestalo. Rozdělili jsme se do vědeckých teamů (VĚTÝMŮ) a rozhodli, že se pořádně vyspíme a ráno se ho pokusíme opravit. Však vědci vědí co dělat.

Čtvrtek 29.10.

ŠOK! Ráno nás probudil hrozný randál. Do pokoje nám naběhli divní lidé, kteří byli špinaví a neučesaní. Taky trošililinku smrděli. Vypadali, že neví, kolik je 1+2, tak nás docela překvapilo, že umí mluvit… no, slovní zásoba omezena na 60 slov max. a pořád opakovali HUGA-ČAGA. Hráli si na to, že jsou hrozně drsní a strašidelní, ale vlastně byli trošku k smíchu. Když se všechno uklidnilo, naši vědci s nimi začali komunikovat. Dozvěděli jsme se, že viděli nějaký záblesk na obloze a najednou jsme byli u nich v domorodské  vesničce v roce 16 (v roce 16?!?!). Usoudili jsme tedy, že stroj času funguje a také jsme se jich zeptali, jestli neviděli i náš stroj. Řekli, že našli 3 kusy něčeho divného a těžkého. Hned nám bylo jasné, že jde o náš stroj. Pěkně jsme poprosili, jestli nám ho vrátí. Nechtěli, že prý nás radši sní. No ale protože nebyli tak drsní, jak si mysleli ;), jsme to nakonec ukecali, že nám ho vrátí. Ale pod podmínkou, že oni něco naučí nás a my zas něco je. Za každý úkol jedna část.Hned jsme se dali do práce. 1.úkol, který pro nás měli domorodci nachystaný, byl naučit se jejich řeč. Začali jsme abecedou, která byla rozházená po lese a my ji museli složit, jak jde správně po sobě. To jsme zvládli perfektně! Poté nás čekala dlouhá cesta, takže jsme si museli vzít na pomoc buzoly. Po cestě jsme překládali slova napsaná jejich řečí. Odpoledne jsme hádali jejich přísloví při jízdě na divokém koni. Večer jsme zpívali známé domorodé písně. Náčelník nám dal 1.část stroje a zjistili jsme, že někteří z nás našli zašifrovanou zprávu. Tu nám poslali naši kamarádi z roku 2015. Nebyla ale celá… Potom jsme šli do hajan.

Pátek 30.10.

Dnes měli domorodci dobrou náladu, protože slavili! Náčelník má narozeniny, 20.narozeniny. Každopádně byli tak hodní a pozvali nás na jejich domo-párty, ale chtěli abychom si obstarali                                jídlo, kostým a naučili se tancovat. A hlavně sehnat dárek pro náčelníka! Začali jsme jídlem a zahráli si na fastfood. Potom jsme se pomocí hry naučili domorodé tance. Odpoledne jsme museli pochytat včelky, aby nám daly med jako dárek pro náčelníka. Taky jsme si celé odpoledne připravovali kostými a scénky. A začala párty! Dali jsme náčelníkovi med a předvedli mu naše scénky. Byl moc rád, a tak nám dal další část stroje. Pořádně jsme si zatancovali a zazpívali. Pak přišla řada na velkou večeři i s dortem! Pak už jsme šli spát.

Sobota 31.10.

Domorodci našli míč, který s námi přicestoval z roku 2015 a chtěli vědět, na co se používá. Zahráli jsme si tedy spoustu míčových her a také pomocí míče ulovili jelena. Po obědě se konečně udělalo hezky, tak nás domorodci vzali na procházku po okolí. Když jsme se vrátili, soutěžili jsme v turnaji v pakobalu. Ti, co zrovna nezápasili, vyráběli lampionky, protože večer jsme šli na pochod duší, abychom je uctili. Cesta byla dlouhá a strašidelná, ale všichni jsme ji zvládli!

Neděle 1.11.

Ráno jsme dostali poslední díl za to, že jsme statečně zvládli cestu duchů. Vyluštili jsme poslední zprávu a zjistili, že musíme poskládat všechny dílky stroje zase dohromady. Rozloučili jsme se s domorodci a s pomocí vědců jsme dílky složili dohromady. Domorodci zmizeli a před námi se objevili naši kamarádi. Byli jsme zase zpět v roce 2015. Sbalili jsme si věci a raději odjeli domů. Co kdyby nás stroj ještě někam přemístil? Někam na horší místo než do vesnice zlých domorodců, kteří byli vlastně docela hodní a stali se z nich naši kamarádi…

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář