header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Podzimky-ZOO

Krkatá Baba
25.-29.10. 2014

Sobota 25.10.
Měli jsme sraz v 10:00 před Fantázií. Jeli jsme trolejbusem, vlakem a autobusem až na Krkatku. Naobědvali jsme se a vybalili. Potom jsme se rozdělili do družstev – SAVCI = EKO- JELENI a PTÁCI=KLOS. Abychom mohli zakoupit pozemek pro stavbu ZOO, museli jsme sehnat sponzory. Když už jsme měli pozemky, bylo třeba je oplotit. Tak jsme museli vyložit dřevo z kamionů a složit oplocení. Večer jsme měli volno a hráli deskovky.

Neděle 26.10.
Protože byla neděle, tak nebyla rozcvička a díky posunu času jsme si celkem pospali. Ráno jsme si na 2 roky vyzkoušeli, jak funguje ekosystém a jestli jsme vůbec schopni uživit zvířata v naší ZOO. Potom jsme vyluštili zvířecí křížovku a dozvěděli se, že nedělní večer je vhodný pro lov lišek. Dále bylo třeba vystavět klece a kotce pro naše budoucí zvířátka, která jsme získávali za výhry ve hrách. Večer jsme ještě náhodně navštívili cizí ZOO a ulovili lišku v noře.

Pondělí 27.10.
Po rozcvičce jsme šli vyzkoušet opičí dráhu (během hry vznikla legendární hláška: „Nechci ti to říkat, ale zhubni :-D“), jak nejrychleji dokážeme uběhnout nebo spíše jestli ji zvládneme oběhnout za námi zvolený čas. Potom jsme nanosili vodu do výběhů, aby měla zvířátka co pít a kde se koupat. Odpoledne jsme si dali souboj v bränu, ale nedohráli jsme, protože padla tma. Ještě jsme se vydali na lov vzácných zvířátek (=hoď jumpa) a kojoti připravili moc pěknou stezku odvahy (pro vedoucí).

Úterý 28.10.
Po rozcvičce jsme se vydali lovit zvířátka na savanu…Samozřejmě s povolením. Potom jsme přenášeli spící opičku na kládě lesem. Hráli jsme i druhý, tentokrát kompletní, bränballový turnaj. Také jsme ubránili naši ZOO od útočníků. Večer jsme otevřeli nový Fastfood a obsloužili návštěvníky z různých koutů světa. Před spaním jsme si ještě vyrobili nebe peklo ráj, což děti opravdu vzalo a rozjela se tato mánie ve velkém. Nesmíme ovšem zapomenout na Myšičku Déžo a musíme pochválit kuchyni, že nám připravila opravdu vynikající palačinky.

Středa 29.10.
Po rozcvičce, jak fyzické tak mentální, jsme opisovali informační tabuli a párovali zvířátka, aby se naše ZOO dále rozšiřovala. Nakonec na nás čekala kuchyně s obědem a pak už jsme sbalili svých pár švestek a jeli domů…
…Ponaučení z výpravy… všechno a všichni jsou Dežo…

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář