header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Podzimní výprava – Amerika

Tišnov
25.-28.10.2012

Čtvrtek 25.10.
Ráno jsme se sešli před Fan v hojném počtu. Poté jsme se trolejbusem a vlakem vypravili do Tišnova do místního DDM. Snědli jsme svačinu a ubytovali se ve Slunečném sále. 5 instruktorů (Annie, Hell, Kača, Bohďa a Achmed) = zlatokopů si za nedolary koupilo v sražbě psy= děti, aby je zapřáhůi do svého spřežení. Spřežení vyběhla směrem ke zlatým dolům na kopci Květnice. Nahoře skupinky nasbírali va skalních výklencích zlaté valounky. Po cestě zpět jsme si ještě nasbírali zásobu nedolarů a vrátili se do DDM. Tam každý dostal své zvířátko – kolíček, které jsme museli mít po celou výpravu u sebe, když někdo zjistil, že ho nemáme, dostali jsme trestný bod. Poté jsme na dvorku běhali se sněžnicemi. Pak byla výborná večeře od Lucky a Romči. Večer jsme museli propašovat po dvojicích či trojicích nalezené zlato do schránek. Po vyčerpávajícím 1.dnu bylo vyhlášení bodů. Každý team dostal určitý počet různě barvených bodlinek, které se zapíchali do obrázku Ursona. Nakonec vyhrál ten team, který měl nejvíce bodlinek.

Pátek 26.10.
Po budíčku a rozcvičce jsme šli na snídani. Poté jsme se vydali k Empire State Building = rozhledna Klucanina. Na vrchol se dostal pouze ten, kdo měl štěstí, nešel na kafe a oběd, neuklouzl na podlaze a nic si nezapomněl. Pak jsme se vydali zpět. Po cestě jsme sbírali a poznávali listy. Po polívce jsme šli hrát hry do tělocvičny a pak nás čekal pozdní oběd. Následoval kvíz o Americe. Poté byl ještě hamburger s hranolkama a večer se šlo do „kina“ na Rio.

Sobota 27.10.
Jelikož už od rána sněžilo, byl program přesunut dovnitř. Po rozcvičce a snídani jsme se přetahovali na bobech na Jamajce (oxford x cambridge) a balili jsme kubánské doutníky. Potom bylo volno, oběd, polední klid. Odpoledne jsme skládali mapu USA na čas a připravovali se na karneval v Riuz de Janeiru, který vypukl po večeři. Karneval uvedla scénka se supermanem a Pobřežní hlídkou. Poté se uajly vedení AHA tanečnice. Program byl opravdu pestrý – tanečky, soutěže, volné zabavy, ploužáky. V průběhu nás navštívila i známá hvězda.

Neděle 28.10.
Ráno jsme hráli hry venku – kanystr, ponorky. Po návratu se uklízelo, balilo a obědvalo. Na konec bylo vyhlášení výsledků podle počtu bodlinek. Pak se šlo na vlak a jelo se domů.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář