header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Podzimní výprava – Popletený rok

26.– 30. 10. 2011
Kunčice

1. DEN – STŘEDA
PŘíjezd – ZIMA – této výpravy se účastnily i děti, které nechodí do oddílu, ale přihlásili se přes Fantázii. Do Jeseníků jsme jeli asi dvě hodiny. Cesta autobusem byla vcelku zábavná a na naší trase jsme si udělali dvě menší přestávky. Na první došlo k rozdělení do družstev a při druhé jsme navštívili vodní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně. Prohlídka byla velice nudná, obzvláště pro ty menší. Když jsme dojeli do cíle, do penzionu v Kunčicích, zabydleli jsme se do pokojů a protože nás bylo okolo padesáti lidí, zabrali jsme celou budovu. Večer proběhly volby starosty města, kterým se stal náš ponocný Smáža junior. Ještě před spaním jsme se za tmy vydali do ulic, na tříkrálovou sbírku. Po návratu jsme lehli a spali.

2. DEN – ČTVRTEK
V okolí – JARO – protože je v zimě velká kosa, museli jsme se pořádně obléci, abychom mohli jít vůbec ven. Jednoho člena skupinky jsme navlíkli do co nejvíce vrstev. Po této hře jsme šli ven a běžkovali celý cech na jedněch lyžích. Taky jsme se přesunuli na svah a jezdili závody na sjezdovce, ovšem bez sněhu :-/. Po vydatném obědě, který byl opravdu dobrý, protože veškerou stravu připravovali kuchaři penzionu a ne naši vedoucí. Venku se oteplilo, vynesli jsme morenu a s ní i zimu. Po zimě nastalo jaro, ke kterému neodmyslitelně patří Velikonoce, proto jsme malovali vajíčka. Večer si starší poseděli u ohníčku.

3. DEN – PÁTEK
Celoděnák – LÉTO – dnes jsme se vydali na celodenní výlet do krásné podzimní přírody Jeseníků. Hranice lemují bunkry a řapíky z období před druhou světovou válkou, kolem některých jsme prošli, do některých nahlédli a jeden jsme si dokonce i prošli. Cestou jsme hráli hru – hesla. Po návratu jsme šli do sprch a pak nás čekal pohodový večer a spánek.

4. DEN – SOBOTA
Pouštění draků – PODZIM – dopoledne jsme byli na vinobraní. Když jsme vyrobili draky, zjistili jsme, že nefouká, ale i přes to jsme vylezli na kopec, kde ovšem taky nefoukalo – nehnul se ani lístek, proto jsme s drakama museli běhat, aby se aspoň trochu proletěli. Když jsme se vrátili, pomalu jsme si začali balit naše věci, pak nás čekal Ježíšek s dárkama a u stromečku proběhlo i vyhlašování, dozvěděli jsme se, že pekařský cech byl nejlepší. Po Vánocích následoval Silvestr, když jsme vypustili lampiony štěstí, malí šli spát a velcí si užili bezva silvestrovský večer plný her.

5. DEN – NEDĚLE
Odjezd – za pět dní podzimních prázdnin jsme stihli projít celým rokem, ale i to dobré musí jednou skončit, a tak se dostalo i na poslední den – den odjezdu. Dobalili jsme si poslední věci, uklidili, naskákali do autobusu a vydali jsme se na cestu domů. Na trase zpět jsme se zastavili v ručních papírnách ve Velkých Losinách. Pak už jen loučení u Fantošky, kde na některé čekali rodiče a skoro nikomu se domů nechtělo. Výpravu jsme si užili, i když nebyla jen pro poutníky. Aspoň jídlo se dalo po dlouhé době jíst.
Poznali jsme spoustu nových fajn lidí, i když zapamatovat si všechna jejich jména byla vcelku fuška. Že to nebyla pionýrská výprava se nejvíce ukázalo v tom, že v penzionu byly pokoje, postele a peřiny, ale to by nevadilo, ale že holky měly pokoj úplně bokem, odříznuté od všech i od kluků, kteří nás nemohli ani navštěvovat, byl trochu nezvyk, když normálně spáváme vedle sebe v jedné místnosti…..

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář