header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Pololetní výprava

Zlín
1.-3.2.2013

Pátek 1.2.
I přes to, že jsme se nesešli v příliš hojném počtu, byl náš zájem o výpravu veliký. Sraz byl jako obvykle. Složení výpravy bylo AHA a sourozenci a vedoucí. Trolejbusem jsme se dopravili na hlavas a vlakem jsme jeli do Otrokovic a MHD jsme se dostali až do zlínské skautské klubovny, kde byla zima. Najedli jsme se, a abychom uvnitř neklepali kosu, vydali jsme se do Vizovic, kde jsme měli objednanou exkurzi. Pak jsme zazvonili na zvoneček přání a navštívili jsme zámeckou čokoládovnu. Jelikož jsme dlouho čekali na autobus, proběhli jsme se v zámecké zahradě a zahráli jsme si hru
v kašně. Po návratu z vyčerpávajícího výletu do skautské klubovny nám paní Konečná uvařila večeři, stejně jako ostatní jídla, byla moc dobrá, i když to byly fazole. Pak jsme si zahráli na flétny a kytary a šlo se spát.

Sobota 2.2.
Ráno jsme se vzbudili, až když se nám chtělo a jelikož dopolední počasí nebylo moc přívětivé, zůstali jsme na chajdě a vytvářeli foto-příběhy neobyčejného šílenství – videa byla dvě – „Život ponožek“ a „Rande u rybníčku“. Po obědě od paní Konečné jsme se vydali na průzkum Zlína, navštívili jsme Baťův mrakodrap s pojízdnou kanceláří. Nahlédli jsme i do nejhornějšího patra, kde nám byl poskytnut výhled na celé město. Procházeli jsme městem, a když jsme potkali cukrárnu, neodolali jsme a zapluli dovnitř, také jsme si pořídili potřebný nákup v Bille a na náměstí, při čekání na autobus, jsme hráli hoňku. Po večeři nás navštívil Klářin kamarád a naučil nás úžasnou stolárnu – Ušáci a paroháči.

Neděle 3.2.
Po probuzení až někdy před polednem byla snídaně, pak jsme si zabalili a šli jsme na chvilku ven se projít, aby nám vyhládlo. Šli jsme do lesa krmit zvířátka Horalkami s minimální trvanlivostí do roku 2009. Pak jsme se klouzali zase zpět. Po obědě, na který nikdo hodinu po snídani neměl ani pomyšlení, jsme se vydali domů. Tentokrát jsme cestovali autobusem.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář