header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Poutníci slaví 30 let

Bystrc
22.-24.9.2017

PÁTEK
Je neskutečné, jak ten čas letí, protože od první schůzky oddílu 2. PTO Poutníci uteklo už více než 30 let! Takže jsme se v pátek 22. září vydali tyhle kulaté narozeniny pořádně oslavit. Cesta nebyla daleká, protože jsme jeli na TZ na Kozí horce v Brně – Bystrci. Kopec, který jsme museli vyšlápnout, nás sice trochu zmohl, ale po najezení a napití jsme byli zase fit. Ubytovali jsme se v chatkách a šli si prohlédnout krásnou nástěnku, kterou pro nás přichystali vedoucí v jídelně. Všechny fotky se na nástěnku nevlezly, ale to nevadilo protože jsme si je i tak mohli prohlédnout a zavzpomínat si. Večeři
jsme si vychutnali u ohně, protože jsme opékali špekáčky.

SOBOTA
Ráno v 9 hodin nás čekala snídaně → tradiční česneková a vajíčková pomazánka. Jakmile nám snídaně slehla, přivlékli jsme se do sportovního a šli si na louku u přehrady zahrát branball. Byla to zábava, ale bylo to i trochu nebezpečné, protože nám trochu mrholilo a tráva byla mokrá a klouzala, ale i tak jsme to zvládli a bavilo nás to. Po vyčerpání sil při hraní Bränu nás čekal výborný oběd. Odpoledne nám bohužel počasí nepřálo, ale my jsme si to vynahradili s kytarami a ukulelem jsme zpívali různé písničky a u toho si prohlíželi fotečky. Obloha se na nás ale na chvíli usmála, a tak byla možnost být venku. My jsme této příležitosti využili a zahráli si ringo na branky. Večer byla zase výborná večeře. Grilované vepřové nebo kuřecí masíčko, k tomu zelenina a chléb. Po večeři jsme se sešli v jídelně a promítali si fotky z tábora a celoroční činnosti. Bylo to krásné, zavzpomínat si, co všechno se za ten rok stalo. Poté jsme se odebrali k ohni, zazpívali si s kytarama a šli spát.

NEDĚLE
V neděli nás už čekal jen úklid. Rozloučili jsme se se starými známými, kteří nás přijeli navštívit, taky si zavzpomínat a hlavně oslavit třicetiny. Pak jsme šli poklidit chatky, sbalit si věci, rozebrali si zbylé jídlo, uklidili jídelnu a spokojeně pomalu odkráčeli směrem na zastávku. Po tomhle skvělém víkendu plném dojmů budeme mít každá zase spoustu vzpomínek.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář