header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Příměstský tábor

Letní škola čar a kouzel
27. – 31. 7. 2020

Pondělí 27. 7.
V pondělí ráno jsme se sešli v sále staré radnice a zahájili tak týdenní školu čar a kouzel. Po krátkém seznámení jsme se vrhli na přeposílání důležité zprávy. Díky ní jsme se dozvěděli, co nás na táboře čeká a také, kde hledat ukryté jízdenky do Bradavic. Ty jsme všichni úspěšně našli a tak přišel čas na výrobu našich studentských průkazů. Provléct nit ouškem jehly se však ukázalo jako velký oříšek. Do svých deníčků jsme pak během tábora sbírali obrázky za správné plnění čarodějných zkoušek a také si do nich zapisovali svoje zážitky z výletů. Po hodině zoologie jsme se vydali do parku sehnat látku na naše kouzelnické hábity a klobouky. Pak už nám zbývalo jenom vyrobit si hůlky a mohli jsme společně nastoupit do bradavického expresu. Cestu nám ovšem zkomplikovala hustá londýnská mlha a tak jsme si museli poradit i se zavázanýma očima. 

Úterý 28. 7.
V úterý dopoledne jsme se vydali na brněnský hrad Špilberk, abychom navštívili výstavu věnovanou nejznámější stavebnici světa – LEGU. Čekaly na nás dvě místnosti plné vláčků, autíček a dalších dopravních prostředků. Nejvíce jsme se však vyřádili v koutku na hraní a snažili se postavit co nejvyšší věž. Cestou na nádraží jsme se ještě zastavili na zmrzlinu a pak už jsme spěchali na odpolední hodinu zdravovědy. Odpoledne jsme si procvičili naši paměť při míchání lektvarů a naše těla při zasedávané.

Středa 29. 7.
Středeční vyučování jsme zahájili zkouškou ze zdravovědy a výzdobou našich studentských průkazů. Po krátkém protažení při hře ruce-nohy-zadek-záda přišla řada na hodinu kouzelných pokusů. Kromě lávové lampy jsme si vyrobili i vlastní sopku či tajné písmo. Následovala hodina šifrování a poté už oblíbený sport všech čarodějů – famfrpál (též nazýván ringobal).

Čtvrtek 30. 7.
Ve čtvrtek jsme se vydali prozkoumat okolí bradavické školy. Naše putování jsme začali na Velké Klajdovce a pokračovali dál lesem po cyklostezce. Tam jsme objevili pařez ve tvaru pohorky (našeho znaku), u kterého jsme se samozřejmě vyfotili. Cestou jsme však museli být stále na pozoru, aby nám někdo z kamarádů nepřipnul na batoh svůj kolíček. To totiž pro nás znamenalo trestné body. Během výletu jsme si také udělali několik naučných zastávek a zopakovali jsme si jak vypadají mapové značky, co znamená pojem vrstevnice nebo jak určíme azimut překážky. V Bílovicích jsme se zastavili na studenou svačinku a pokračovali podél řeky na autobus do Maloměřic. 

Pátek 31. 7.
Páteční dopoledne jsme odstartovali zkouškami NKÚ – náležité kouzelnické úrovně. I když se některým během testu pořádně rozklepala kolena, stejně je všichni (po drobných opravách) zvládli a úspěšně tak dokončili studium na místní čarodějné škole. Před obědem jsme si ještě dokreslili a vyzdobili naše studentské průkazy a taky si pořádně zariskovali při hře Bingo! Odpoledne jsme se trochu proběhli u magických piškvorek a štafetě fajneho bobra. Naše mozky jsme tentokrát potrápili u čarodějného kvízu. Nakonec jsme si předali certifikáty o úspěšném absolvování Letní školy čar a kouzel a pochutnali si na sladkých odměnách.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář