header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Sraz PTO – Starověký Řím

Krkatá Baba
24.-26.5.2013

Pátek 24.5.
Odpoledne jsme se sešli u Fantošky a jeli jsme do Krpole, kde jsme se potkali s ostatními oddíly. Pozdravili jsme se s kamarády z jiných oddílů a nastoupili do autobusu, kde jsme se mačkali jak sardinky. Když jsme pak dojeli na místo, kde jsme vystoupili, museli jsme jít ještě kousek pěšky, ale nikdo nevěděl kudy. V tu chvíli někdo z našeho oddílu prohlásil, že už jsme tu byli, a že ví, kudy máme jít. Tak šli všichni za náma, a pak jsme zjistili, že jdeme špatně, tak jsme to otočili a nakonec (naštěstí) jsme došli tam, kam jsme měli. Na místě jsme se nasvačili, postavili stany, vykopali ohniště a nasbírali dřevo. Poté byl zahajovací nástup. Večer jsme opíkali špekáčky a seděli u ohně. Protože my, Poutníci jako nejlepší oddíl, jsme u ohniště měli furt narváno i lidmi z jiných oddílů, tak jsme si pomalu neměli kam sednout.

Sobota 25.5.
Ráno jsme se probudili a nachystali snídani. Poté jsme se převlékli do římského oblečení a šli na nástup, kde nám vysvětlili program dne. Dopoledne měl každý oddíl připraveno jedno stanoviště, kde děti měli splnit nějaký úkol a dostávali za to penízky, za které se pak večer mělo sázet na závodech, ale z důvodů špatného počasí a nedostatku času se závody večer nekonaly. Odpoledne se hrála velká hra, kdy se oddíly spojily do 5 družstev. Hra spočívala v tom, že jsme měli osídlovat Zemi. A jak každý správný Říman ví, že planeta Země je placatá, proto nelze Rusko osídlit z Ameriky. Večer jsme zase seděli u ohně a zase měli narváno.

Neděle 26.5.
Po snídani asi kolem 11 hodiny byl velký (hlavní) nástup, kde vyhlásili výsledky Zelené ligy, předali instruktorský papír novým instruktorům, řekli nové hlavasy oddílů – prostě to, co k hlavnímu nástupu patří. Po nástupu jsme si sbalili věci a stany a po obědě jsme pomalu odcházeli zpět na autobus.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář