header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

TÁBOR 2013 – FUTURAMA

Sebranice
17.-30. 8. 2013

Den 1.- sobota – 17.8.
Sešli jsme se před fantoškou, naložili kufry a batohy do autobusu, rozloučili se s rodiči a vydali se na cestu do Sebranic. Po dlouhé a strastiplné cestě jsme dojeli na místo. Rozdělili jsme si stany a zabydleli se. Potom jsme hráli pár seznamovacích her. Pak jsme se rozdělili do skupin a šli na dřevo, smůlu, jehličí a šáší. Nakonec jsme nachystali slavnostní oheň a šli se koupat do bazénu. Po večeři jsme zasedli k ohni, dostali zpěvníky a byli poučeni o pravidlech v budoucnosti – přesněji v roce 3013. Potom jsme šli spát. Přes noc jsme byli zmrazeni. Další den pro nás byl až za 1000 let.

Den 2. – neděle – 18.8.
Když jsme se ráno vzbudili, zjistili jsme, že jsme se dostali do roku 3013. Všechny postavy z budoucnosti nás přivítaly a představily se. Potom jsme volali profesorovi z telefonních budek a vyhýbali se smrtibudkám. Když jsme se profesorovi dovolali, řekl nám, že nás zaměstná jen pokud si najdeme pracovní čip. Díky pracovním čipům jsme byli rozřazeni do vesmírných společností. Všichni si vymysleli vlastní název. Po obědě jsme splnili naši první zakázku na měsíc. Poté jsme si podle pořadí vybrali týmové barvy a jako správní poslíčci dostali kšiltovky naší oddílové barvy. Vyráběli jsme si také cedulky na stany a barvili si trička podle své týmové barvy. Po večeři a nástupu, kde jsme dostali první temnou hmotu, jsme se dozvěděli novou celotáborovou hru, kde přepravujeme různé věci na sousední planety.

Hlavní vedoucí : Hurvajs (Profesor)
Programový vedoucí: Jirka (Fry) + Klárka (Leela)
Zdravotník: Maky (Amy Wong)
Kuchaři: Michal (Bender) + Šárka (Paní Vítková) + Bára (Roboďábel)
Hospodář: Ondřej (Hermes)
Zvíře: Toby (Ďiblík)

názvy týmů:
JÁ MÁM HLAD
Vesmírná meziplanetární společnost PAVEL
Prázdná nádrž a 10 hvězdných dalmatínů
Transpalnetární vžum

Den 3.- pondělí – 19.8.
Po budíčku jsme sbírali meteority, nasnídali se a přeletěli na další planetu. Zde jsme zachraňovali zvířata a nakládali je na naše lodě. Po cestě zpátky jsme uvízli v mlhovině a složitě jsme se vymotávali. Po poledním klidu jsme sestavovali roboty ze 7 částí. Potom jsme se přiučili na marťanské univerzitě – táborové školy. Po večeři jsme jako obvykle plnili zakázky.

Den 4.- úterý – 20.8.
Ráno jsme nasbírali meteority a po snídani se vydali jakýmkoliv směrem co nejdál od tábora. Po cestě jsme museli najít největší šišku, 2 metry dlouhý klacek a kámen který vážil 1 kilo. Ještě jsme museli nabrat 1 litr vody do pytle a museli jsme se do tábora vrátit do 100 minut. Po poledním klidu jsme se sprchovali a hráli branball. Na večer jsme splnili zakázky a zahráli si BINGO.

Den 5. – středa – 21.8.
Opět jsme po budíčku nasbírali meteority a převáželi jsme komodyty do přístavů a vyhýbali se pirátům. Poté jsme opět navštívili mars a marťanskou univerzitu. Odpoledne jsme skládali obličeje známých i neznámých pirátů. Večer jsme opět převáželi zakázky a pak jsme zachraňovali obyvatele na planetě Nylon – sfoukávaná.

Den 6. – Čtvrtek – 22.8.
Meteority, poté jsme se připravovali na vaření soutěžní polévky – sbírali jsme dřevo a soutěžili o potraviny. Každé družstvo uvařilo v kotlíku polévku a ugrilovalo si hamburgry! Odpoledne jsme roznášeli letáčky o soutěži MISS UNIVERSE. Nakonec jsme hráli branball. Po večeři jsme plnili zakázky a hráli telepatii.

Den 7. – Pátek – 23.8.
Po meteoritech jsme se rozdělili na poloviny a hráli jsme vlajkovanou v lese. Potom jsme dohráli turnaj v branballu. Odpoledne jsme luštili kody, abychom získali korunku pro MISS UNIVERSE. Potom íčka lepili loď a děti hrály hru na louce. Po setmění jsme v lese nahrávali záhadné zvuky.

Den 8. – Sobota – 24.8.
nečekaně – po meteoritech jsme přenášeli popílky – popcorn. Potom jsme se sprchovali, abychom na MISS UNIVERSE byli voňaví a čistí. Zbytek dne jsme vymýšleli naše čísla a zůčastnili se velkého galavečeru MISS UNIVERSE. Potom jsme se zůčastnili after party se švédskými stoly –mňamka.

Den 9. – Neděle – 25.8.
Po meteoritech jsme vyřizovali povolení o stavbě města na planetě Osiris. Pak jsme kreslili s hádali obrázky. Odpoledne jsme stavěli mrakodrap/tetris a z důvodu špatného počasí hráli hry v hangáru. K večeři byla růžová a zelená krupičná kaše. Večer jsme luštili záhadné zvuky.

Den 10. – Pondělí – 26.8.
Ráno jsme šli do lesa sbírat čísla od 100 do 150. Potom jsme osidlovali město a protože začalo pršet nemohli jsme hrát hry venku , seděli jsme tedy v jídelně a vymýšleli písně ve kterých je barva. Potom už jen DÉŠŤ.

Den 11. – Úterý – 27.8.
Prší, prší, prší, prší, prší, prší a prší.. už nám promokají i holínky. Přesunuli jsme se tedy do Sebranického sálu a hráli pony express a týmovky. Uspořádali jsme turnaj v elektrice a vybíjené. Nakonec jsme se sprchovali a hráli slovní fotbal. Na večeři jsme se vrátili do tábora.

Den 12. – Středa – 28.8.
Ráno jsme obkreslovali obrázky a dohráli turnaj v Saturnském golfu. Odpoledne jsme prověřili naše znalosti z táborových škol. Večer jsme si zahráli kufr.

Den 13. – Čtvrtek – 29.8.
Ráno jsme se dozvěděli, že se dnes koná velký závod, kterého se chceme zúčastnit. Vydali jsme se tedy na 12 kilometrový okruh. Po cestě jsme plnili různé úkoly. Po návratu zpět so tábora jsme připravili táborový oheň. Večer se vyhlásila celotáborová hra, která dopadla takhle:

  1. místo – Vesmírná meziplanetární společnost PAVEL – 190 kusů temné hmoty
  2. místo – Já mám hlad – 189 kusů temné hmoty
  3. místo – Prázdná nádrž a 10 hvězdných dalmatínů – 180 kusů temné hmoty
  4. místo – Transpalnetární vžum – 174 kusů temné hmoty

Den 14. – Pátek – 30.8.
Sbalili jsme si věci a zbourali stany a po obědě jsme nasedli na časostroj a vrátili se zpět do roku 2013!

Přidejte svůj komentář