header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Tábor 2015 – Asterix a Obelix

Je rok 50 před Kristem. Celá Gálie je obsazena Římany….Celá? Ne! Jedna vesnice, obývaná poddajnými Galy, ještě stále odolává nájezdníkům. Posádky římských legionářů v opevněných táborech Grogarum, Akvarium, Laudanutn a Malobonum nemají snadný život…
A nám teď nezbývá nic menšího, než splnit pouhých 10 nadlidských úkolů, abychom dokázali Ceasarovi, a všem Římanům, že jsme bohové..

1. den – Sobota 1.8.

Šéfix: Asterix

V 11:00 jsme vyrazili autobusem ze slatiny do Radenic. Rozebrali jsme si stany a ubytovali se na malém náměstíčku. Potom jsme si prohlédli tábořiště a dali se do oprav, Následně zahráli několik seznamovaček. Poté jsme se rozdělili do družstev a nakonec šli jako každoročně na dřevo a začali jsme chystat táborový oheň. Večer jsem započali letošní tábor.

2.den – Neděle 2.8. 

Šéfix: Palihadrix

Ráno jsme dle prosby Panoramixe šli nasbírat jmelí na kouzelný lektvar. Potom jsme s lektvarem dobyli okolní římské tábory. Tím jsme si i vybojovali oddílové barvy. K barvám se i vymýšleli názvy týmů. Dále jsme nacvičovali na útok římanů a sehráli několik soubojů. Odpoledne jsme si batikovali trika a vyráběli cedulky na stany, různé, dle čtvrtě, kde se naše chýše nachází. Na večerním nástupu jsme podle našich výkonů házeli kostkou a podle pole získali buď kámen, Menhir nebo dřevo.

3.den – Pondělí 3.8.

Šéfix: Achmix

Po budíčku jsme zase nasbírali jmelí. Během našeho ranního nástupu nás navštívil sám Caesar, který nám oznámil, že pokud splníme 10 nadlidských až božských úkolů nechá naši vesnici na pokoji. Dnes nás tedy čekala utkání s gladiátory. Ještě před tím jsme opevnili naši vesnici. Po obědě jsme se konečně utkali s gladiátory v aréně. Následovala výroba opasků k našim barevným oblekům (aby jsme se mohli hodit do Gala). Večer jsme trénovali na záchranu Asterixe před Římany. Nakonec jsme si zazpívali u ohně.

4.den – Úterý 4.8. 

Šéfix: Falbala

Ráno jsme nasbírali kuličky jmelí a vyslechli druhý úkol od Caesara. Dnes jsme měli odhalit vůdce pašeráků se zlatými srpy. Vydali jsme se tedy na blízkou tržnici za překupníky. Vyluštěním galské křižovatky jsme odhalili vůdce těchto pašráků – CELODASTA. Odpoledne jsme se sprchovali a natrénovali získání informací v utajení na noc, kdy jsme pronikli do blízké římské vesnice.

5.den – Středa 5.8.

Šéfix: Zničehonix

Po pozdějším budíčku jsme šli na jmelí. Caesar nám zadal třetí úkol a to postavit pyramidy stejné jako má Kleopatra v Egyptě. Museli jsme tedy natěžit kameny,, opracovat a dopravit do Gálie. Dále jsme se cvičili v našich táborových dovednostech, jako je orientace v lese, šifry, rozdělávání ohně a zdravověda. Odpoledne jsme z navezených kamenů postavily pyramidy. Večer jsme ještě nanosili vodu z oáz.

6.den – Čtvrtek 6.8.

Šéfix: Kubelix

Po jmelí jsme si vylosovali, kterou světovou stranu půjdeme prozkoumat. Snažili jsme se tedy dojít co nejdál na sever, jih, východ a západ. Po menším výletě jsme se zchladili nalíváním vody do cizích kyblíků. Odpoledne jsme lovili zvířata pro Caesara v temném hvozdu, jako třeba šestihlavý lev, nosodýl, pták gogo a medvěd hryzli. Potom jsme se cvičili v tábornických dovednostech. Večer jsme ještě zašli do temného hvozdu pro osten Ursona.

7.den – Pátek 7.8.

Šéfix: Trubadix

Jmelí a potom příchod Caesara a další úkol. Tentokrát obejít celou gálii za jediný den. Tak jsme vyrazili na cestu. Navštívili Lutécii, Tolose, Nica a spoustu dalších. Pro Caesara jsme donesli klobásky, sušené švestky a ústřice. Na riviéře jsme se vykoupali v moři , ve kterém jsme měli i nástup a pak se zase vrátili domů do naší vesnice. Večer jsme si zazpívali s Trubadixem u ohně.

8.den – Sobota 8.8.

Šéfix: Balalajkix

Ráno po sběru jmelí přišel Caesar a zadal nám další úkol a to vyhrát Olympijské hry. Vydali jsme se tedy na běžný okruh. Dále jsme se zúčastnili bagrgolfu. Odpoledne jsme navštívili římské lázně a konečně se trochu očistili. Nakonec jsme vrhali koulí, házeli diskem a jeli se svým spřežením v závodě vozatajů.

9.den – Neděle 9.8.

Šéfix: Žabix

Jmelí a opět příchod Caesara, teda vlastně jen jeho posel..asi si na nás nenašel čas. Naším dnešním úkolem bylo vyhrát souboj s góty. Nejprve jsme tedy hlídali hranici a potom Góty porazili. Odpoledne jsme se šli koupat do moře nedaleko naší vesnice. Za tmi ještě před spaním jsme vyvolávali duchy.

10.den – Pondělí 10.8.

Šéfix: Palihadrix

Po budíčku jsme nasbírali jmelí a dostali další úkol a to vyhrát druidské klání, ale bez pomoci našeho drahého Panoramixe. Vydali jsme se tedy hledat nějaké recepty. Potom jsme si připravili chechták pro zlepšení nálady. Pro schlazení vypukla vodní bitva. Odpoledne jsme vytvářeli kouzla dle správné hierarchie. Večer jsme ještě vyspravili opevnění proti Římanům, kdyby náhodou.

11. den – úterý 11.8.

Šéfix: Achmix

Po jmelí přišel opět náš milovaný Caesar, ale jen na chvíli. Chtěl po nás, aby jsme vymýtili epidemii. Následně nás tedy prohnaly průjmy. Potom jsme rozluštili tabulku s návodem na vyléčení. Odpoledne jsme se osprchovali a pak byl velký slejvák! Dokonce přijeli i hasiči!..ale ne kvůli dešti, nýbrž kvůli vosímu hnízdu. Večer jsme ještě zpívali s Trubadixem a opékali buřtíky.

12.den – středa 12.8.

Šéfix: Falbala

Ráno vypukla panika, Panoramix byl unesen. Vydali jsme se ho hledat. Cesta nebyla příliš dlouhá, ale za to byla plná úkolů. Vše jsme správně splnili a nakonec našli a osvobodili našeho druida. Zvládli jsme se i schovat před deštěm. Večer jsme si zazpívali a přenocovali na louce nedaleko Bojanova s krásným rybníkem.

13.den – čtvrtek 13.8.

Šéfix: Falbala

Ve čtvrtek ráno jsme se místo rozcvičky koupali v rybníku. Potom jsme sbalili stany a sebe a vydali se zpět směr tábořiště. V tábořišti na nás čekal nejen oběd, ale i vosy. Následně propukla panika. Děti běhali po louce a utíkali před vosama, kterým stejně neutekly. V poledním klidu se šlo k nedalekému rybníku. Po koupání jsme si zahráli kámen, nůžky, papír a vrátili se do tábora. Naštěstí už bylo k večeru a vos nebylo tolik.

14.den – pátek 14.8.

Šéfix: Zničehonix/Nikčix

Ráno nám začal den naruby. Kojoti se stali vedoucími a vedoucí dětmi. Po sbírání jmelí nám Caesar zadal desátý, tedy poslední úkol – najít jeho vavřínový věnec. Dopolední program měli pod palcem kojoti. Nakonec jsme vavřínový věnec našli a tím splnili všechny úkoly. Odpoledne jsme se naposledy osprchovali a připravili večerní oheň. U ohně se vyhlásilo pořadí našich čtvrtí a zakončil se letošní tábor 🙁 Jako výhru jsme dostali zmrzku.

15.den – Sobota 15.8.

Šéfix: Majestatix

Ráno po snídani jsme se začali balit a uklízet tábořiště. U toho nás smaozřejmě nepřestali otravovat vosy. Nakonec jsme to zvládli a v 1 hodinu odjeli domů autobusem.

Přidejte svůj komentář