header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

TÁBOR 2017 – KOVBOJOVÉ

LT Zubří u Nového Města na Moravě
5. – 19. 8. 2017

Sobota

A je to tady! Cesta do New Orleans! Sešli jsme se v 10:30 u Fantázie, kde počínala naše cesta. Bohužel, naše loď měla přibližně hodinu zpoždění, takže jsem vypluli o něco později. Kolem 12. hodiny naše loď konečně připlula a než jsme na ni nastoupili, prokázali jsme se lodním lístkem a dostali první výtisk Westernovin zdarma. V těch jsme se dočetli o Americe, cílu naší cesty, zajímavosti o New Orleans a i to, jak si neplést pistolníka s kovbojem. Po příjezdu do Zubrtownu jsme se zabydleli v našich povozech a seznámili se během několika her v lese. Po seznámení jsme se zúčastnili několika disciplín, které otestovaly naši zdatnost. Každý z nás chtěl mít co nejlepší výsledky, aby si nás vybrali ti nejlepší předáci do svých band. Poté bylo potřeba připravit slavnostní oheň. Šli jsme tedy nasbírat dřevo, smůlu a jehličí a po večeři se sešli u ohniště. Vysvětlili jsme se, jaké zákony platí v Zubrtownu, dostali jsme krásné zpěvníky a zazpívali si několik písniček. Po vyzubení jsme zalehli do svých povozů a těšili se na další den v krásném Zubrtownu.

Neděle
Šerif: Annie Riptide

Po budíčku jsme museli uklidit bizoní lejna, která tu po sobě zanechalo stádo. Po ranní očistě a úklidu povozů následovala snídaně, během které každý z nás obdržel dopis od Pony Expressu. V něm stály instrukce, kudy se dostat ke svému předákovi. Seznámili jsme se se svými novými bandami a společně jsme bojovali o naši týmovou barvu. Abychom věděli, komu který povoz patří, vyrobili jsme si na ně krásné jmenovky a zároveň jsme vymýšleli jména našich band. Také jsme dostali šátky v barvách našich skupinek a po svačince jsme si je vyzdobili. Po obědě jsme projeli naše nové koně a procvičili si paměť. Večer jsme se opět sešli u ohně a zazpívali jsme si pár písní.

Loterie

Každý den, když se otevřel Koloniál, jsme si mohli zakoupit los do loterie za 2 $. Zaškrtli jsme pět čísel a čekali na večerní poradu, kde se losovalo. Odměny byly velmi štědré. Tahalo se pět čísel + tzv. lucky number. Pokud měl někdo zaškrtlé právě lucky number, dostal další los zdarma.

Pondělí
Šerif: Cowgirl Bí

Poté, co jsme se ve Westernovinách dozvěděli o jistém zisku v podobě přemnožených stád dobytka v Texasu, rozhodli jsme se chytit příležitost za pačesy. Vyrazili jsme tedy do lesa a dobytek pochytali. Byla to fuška, protože nám v tom bránili bandité, ale zvládli jsme to! Také bylo potřeba vyhnat dobytek pryč z Texasu. To jsme zvládli na jedničku a zbylo nám ještě trochu času na učení nejrůznějších dovedností. Dobře odvedenou práci bylo potřeba oslavit a tak jsme si zajezdili na koních, vyzkoušeli lasování nebo třeba rodeo.

Úterý
Šerif: J.Cob

Hned časně zrána jsme pomáhali na farmě. Bylo potřeba nakrmit slepice, odnosit vodu a také zaplést farmářce copánky. Po snídani jsme si pohráli se zvířátky a podojili kravičky. Některým to šlo lépe, jiným hůř. Během odpoledního sprchování nás přepadli zlí bandité, kteří chtěli ukrást naši vlajku. Jejich útok jsme odrazili a bandity odvezli do vězení. Večer jsme se vydali do lesa poznávat zvuky nejen farmy. 

Když jsme cítili, že máme málo dolarů, tak se v novinách objevovaly různé práce, které, když jsme správně udělali, dostali jsme vyslouženou odměnu a zase jsme se mohli cítit bohatě.

Středa
Šerif: Miky

Díky nočnímu zkoumání lesa jsme si pospali o něco déle. Po snídani jsme se vydali na lov kun. Bylo to náročné, kuny běhaly opravdu rychle. Po svačině se mladší z nás vydali stavět domečky pro případ, že by nás zastihla velká voda. Ti starší připravovali pasti na zvířata. Odpoledne už jsme věděli, , jak na to, tak jsme pastí nakladli víc a vydali se k rybníku. Koupání jsme si moc užili, protože bylo velké teplo. Navečer jsme šli zkontrolovat pasti a povedlo se, nachytali jsme medvědy i lišky. Před spaním jsme se stihli ještě přezkoušet z naučených dovedností.

Čtvrtek
Šerif: Lucky John

Po snídani jsme po proudu řeky vypluli po týmech na lodích do New New City, abychom tam prodali kuní kožešiny. Každému týmu se podařilo prodat kožešiny za jinou cenu, a tak měli i kovbojové rozdílné výplaty. Po prohlídce strašidelného podzemí a nakoupení zásob v místních obchodech jsme vyrazili zpět do Zubrtownu. Během cesty jsme vyhledávali schované stanice Pony Expressu a do tábora jsme dorazili akorát na večeři. Před večerkou jsme si ještě zahráli sfoukávanou a unavení jsme zalezli do spacáků. V noci nás zastihla velká bouřka, ale aspoň jsme vyzkoušeli, jak jsou naše povozy odolné vůči dešti a větru.

Pátek
Šerif: Sunny Lou

Ráno byl náš tábor celý promočený. Nemohli jsme však ztrácet čas a tak jsme se hned po snídani vydali do lesa. Tam jsme našli tři bizony, které bylo potřeba naporcovat. Nebylo to nic snadného, protože mokré kořeny pořádně klouzaly a bizoní maso bylo velmi těžké, takže jsme pro něj museli chodit ve skupinkách. Celý den chvílemi pršelo a tak jsme zbytek dne strávili v Saloonu. Zazpívali jsme si asi 200 písniček a doufali, že další bouřka už nepřijde. 

Sobota
Šerif: Vera Custer

Časně zrána jsme si zabalili všechny věci, které potřebuje běžný jezdec Pony Expressu. Pomocí týmové štafety jsme všechny jezdce dopravili do cíle a po svačině jsme se vydali vyměřovat trať pro železnici, která měla spojit západní pobřeží s východním. Po obědě bylo potřeba natěžit dřevo pro stavbu železnice a my se museli vydat na indiánské území. Po krátkém, ale tvrdém boji s námi uzavřeli mírovou smlouvu. Na její počest jsme uspořádali country bál. Nechyběla ruleta, black jack, kostky, dekomlat či švédský stůl. Zatancovali jsme si i jeden z tradičních kovbojských tanců a celý večer doprovázela skvělá hudba.

Neděle
Šerif: Adelle Star

Setkání s indiány nám přineslo i pár novinek. Dopoledne jsme si vyrobili lapače snů, aby nás v noci ochránily před nočními můrami. Před dokončením a slavnostním otevřením železnice bylo potřeba položit kolejnice a pražce. Zbylo nám i trochu času na učení a zkoušení našich dovedností. Povečeřeli jsme krupicovou kaši a sešli se u táboráku. Zazpívali jsme si a od místního pána si vyslechli i pár pověstí. 

Pondělí
Šerif: Calamity Jess

Ráno jsme v lese stopovali bandity, kteří chtěli ohrozit provoz železnice. Doplnili jsme síly a bandity definitivně porazili při hře Maršál a špion. Po obědě a odpočinku jsme se vydali na cestu vlakem. Z okna se nám naskýtaly krásné výhledy, protože každá banda si připravila krátkou scénku, která představovala právě pohled z okna vlaku. Všechna vystoupení se nám moc líbila. Večer jsme se sešli u ohně a v doprovodu kytar strávili krásný večer.

Úterý
Šerif: Lucky Nicky

Po snídani jsme se vydali na ranní škopek. Sehráli jsme asi tři kola Hospody podle věkových kategorií, aby to bylo fér. Odpoledne jsme se odsmradili ve sprchách a náš Zubrtown se krásně provonil. Večer jsme sestavovali portréty banditů, kteří by nás mohli ohrozit, takže jsme věděli, na koho máme dávat pozor.

Středa
Šerif: Cowgirl Bí

Ve Westernovinách jsme se dozvěděli, že na Aljašce je velké naleziště zlata, takže jsme neváhali, šli si hned sbalit vše potřebné na cestu a vyrazili jsme. Vycházeli jsme každá banda zvlášť. Kam jít jsme se vždy dozvěděli ze zpráv, které byly dobře ukryty. Abychom mohli pokračovat v cestě dál, museli jsme vždy splnit úkol, který byl ve zprávě napsán. Nakonec jsme všichni úspěšně došli do Medlov City, kde jsme si postavili naše přenosné povozy a nasbírali dřevo na oheň. Aby zábava nestála, po odpočinku jsme si zahráli bränball. Po náročném dni jsme povečeřeli bizoní guláš a šli nabrat síly na další den.

Čtvrtek
Šerif: Annie Riptide

Hned po snídani jsme si zabalili věci, jídlo a naše cesta na Aljašku mohla pokračovat. Bylo to náročné, ale co my bychom nezvládli! Naše výprava končila v Blatiny Town, kde jsme si odpočinuli, naplnili bříška a šli se porozhlédnout po jezdeckém klubu. Měli to tam moc krásné. Viděli jsme mnoho zvířátek a pohráli si na hřišti. Večer jsme si u ohně zazpívali písničky za doprovodu tleskání a luskání. Potom jsme zalehli do spacáků a kdo chtěl, mohl spát pod širým nebem plným zářících hvězd. 

Pátek
Šerif: Annie Riptide

Nadešlo to, na co jsme všichni čekali! Zlato na Aljašce! Po snídani jsme se vydali do lesa, kde bylo 13 nalezišť a každý tým našel neskutečné množství zlata. Svůj cíl jsme tímto splnili a mohli se vydat zpět do Zubrtownu. Přijel si pro nás velký železný povoz, takže si naše unavené nohy mohly odpočinout. Odpoledne bylo takové volnější, ale když se blížil večer, museli jsme jít nachystat závěrečný oheň. Všichni jsme se v dobré náladě sešli u ohniště a dostali poslední výtisk Westernovin. Z nich jsme se dozvěděli konečné pořadí, jak si bandy po celou dobu vedly:

  1. Dvanáct splašených
  2. Mishino desperado
  3. Wostřílený nanynky

Za odměnu každá banda dostala výborný dort! Pak už jsme se jen bavili, zpívali s kytarou a když nadešel čas, šli jsme spokojeně usínat.

Sobota
Šerif: Annie Riptide

Bohužel, všechno jednou končí a my se museli s krásným Zubrtownem rozloučit. Každý z nás si odvezl spoustu zážitků a vzpomínek a určitě Zubrtown zase někdy navštívíme.

Přidejte svůj komentář