header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Tábor 2019 – Raketou na Mars

Sebranice

10.-24.8.2019

1.DEN
Zamykač lodi: Pan prezident Smáža

v 10:30 jsme měli sraz a vyrazili jsme autobusem do Sebranic. Přivítali nás na vesmírné lodi Fidión a ubytovali jsme se do kajut. Poté jsme začali chystat dřevo na slavnostní oheň, který se bohužel neuskutečnil kvůli dešti. V noci nám selhaly motory a ztroskotali jsme na neznámé planetě.

2.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Efča

Ráno jsme měli všichni nějaké zranění. Někteří nemohli používat ruce, někteří nohy a někdo nic neviděl. Po snídani jsme hledali důstojníka, který nás umí vyléčit a rozdělili jsme se do týmů. Pak jsme šli do lesa a pomocí strhávané jsme si vybojovali barvy týmů. Každý tým si vymyslel svůj název a večer jsme se všichni sešli u slavnostního ohně.

3.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Měsíc

Hned po budíčku jsme vylezli ze stanů a sbírali spadlé hvězdy. Jakmile jsme se najedli tak jsme šli do lesa hledat Sebranicium. Jak jsme všechny našli, šli jsme vyrábět táborová trička. Po poledním klidu jsme hledali heslo, které bylo přilepené ke kufříku. Potom jsme si šli dát klíčit semínka ředkvičky. Semínka jsme propláchli a začali hrát hru tetris, kterou nám bohužel přerušil déšť, takže jsme se šli přiučit něco na táborové školy.

4.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Áďa

v 7:30 jsme sbírali spadlé hvězdy a zachvátila nás průjmová epidemie, takže jsme museli vykonat potřebu všichni najednou. Až jsme vykonali potřebu našli jsme věci na výrobu lakrosek a tak jsme je hned vyrobili. Výrobu jsme dokončili až po poledním klidu a šli jsme hrát lakros. Jak jsme dohráli, zazpívali jsme si a šli spát.

5.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Jasoň

Po sbírání spadlých hvězd jsme vyrazili do lesa hrát hru ekosystémy. Potom jsme si dali oběd a měli poledňák. Po poledňáku jsme naháněli divou zvěř v lese. Večeři jsme si dělali samy a to hamburgry, které byli moc dobré. Všichni si udělali dva a vykopali si díru v zemi na oheň a grilování.

6.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Sluníčko

Tento den nám vedoucí oznámili, že se musíme vydat na cestu jít hledat zdroj energie, aby jsme mohli odletět z této neznámé planety. Sbalili jsme si všechny věci do krosny a postupně po týmech vyráželi na cestu. Cestou jsme sbírali zprávy, které nás zavedli do cíle. Aby jsme se nenudili po cestě jsme měli úkoly – mlčení, kopání do šišky, nést někoho určitý úsek a další. Cíl byl v Toulovcových Maštalích, kde jsme našli po dlouhé cestě zdroj energie. Až jsme si prošli skály šli jsme na louku kde jsme se najedli po dlouhé cestě a šli spát.

7.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Sluníčko

Druhý den puťáku jsme šli všechny týmy zároveň a nesli jsme palivo do motoru, každý tým měl své palivo. Šli jsme trochu kratší cestu, než před tím. Jakmile jsme přišli do tábora byli jsme všichni šťastní, že jsme zpátky. Potom jsme se šli osvěžit na koupák a večer jsme zakončili ohněm, zpěvem a hrou kfr.

8.DEN
Zamykač lodi: Poddůstojník Nikča

Ráno jsme se probudili a všude po táboře byly rozvěšeny letáčky s nápisem MISS UNIVERSE. Nikdo nevěděl co to je. Potom jsme se vydali do lesa obkreslit plakáty. Oběd byl výborný! Po poledním klidu jsme hráli lidské člověče nezlob se a postupně jsme se šli sprchovat. Mezitím co se všichni sprchovali si každý tým měl vytvořit scénku a bojovali jsme o to kdo se stane MISS Universe.

9.DEN
Zamykač lodi: Poddůstojník Vojta

Dopoledne byli naši vedoucí a instruktoři ovládnuti mocí krabice zkázy ke které jsme se museli probojovat a zničit ji. Jakmile jsme vysvobodili důstojníky a poddůstojníky šli jsme obchodovat s cenným zbožím. Na večer jsme v lese odposlouchávali bestie.

10.DEN
Zamykač lodi: Poddůstojník Cihla

Po probuzení jsme jako každé ráno sbírali hvězdy. Potom jsme šli do lesa hrát Kašpárkův hrobeček, ve kterém s námi hráli i důstojníci a poddůstojnícu. Po poledňáku jsme si zahráli lakros a na večer jsme hráli kvíz u ohně.

11.DEN
Zamykač lodi: Pasažér Áďa a navigátor Dejv

Přes noc se stali naši důstojníci dětmi a děti důstojníky. Dopoledne jsme kolonizovali okolní planetky. U planetek se vyskytovala černá díra, za kterou byl velký počet bodů. Po hře jsme se vydali na turnaj bränballu a kanystru. V odopoledňáku jsme se začali sprchovat a na večer si zahráli vlajkovanou.

12.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Efča

Celou noc byla bouřka a pršelo, takže jsme nasbírali hvězdy a byli v jídelně, kde jsme hráli hru poznávání písniček. Před obědem jsme uskladňovali zásoby formou tetrisu.

13.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Měsíc

Hvězdy. Vyrážíme na výlet do Sebranic. Po cestě jsme hledali šifry, které jsme vyluštili v táboře. Ze šifer jsme se dozvěděli úkoly, které jsme plnili po obědě.

  1. úkol – museli jsme nejmladšímu členovi vyrobit čepici z alobalu, aby mu vesmírní tygři nemohli číst myšlenky
  2. úkol – postoupat si do kruhu kolem stožáru a říct rituál obětní “Ó vesmírný humře přijmi naši oběť a obdarujž nás motorem vesmírným bezchybným.”
  3. úkol – rozmočit 6 velešišek v ešusu s vodou a hrnkem paliva a nechat odležet a sehnat bestii svíčkovou z kuchyně.
  4.  úkol – naplnit lavor hlínou a vysypat ho 2 metry vedle.
  5. úkol – obětovat bestii svíčkovou Sardince (kámen) a vymyslet poklonu o 30 slovech.
  6. úkol – převodem spojitosti spojit naše břicha
  7. úkol – vzít šišky z ešusu a sebranicium a jít do altánu, kde jsme přivolali humry, kteří nám dali další součástku motoru

Jakmile jsme měli hotovo šli jsme k ohni, vzali zpěvníky, zpívali a šli spát.

14.DEN
Zamykač lodi: Důstojník Áďa 

Jako každé ráno – sbírání hvězd. Po snídani jsme vyrazili do lesa, kde jsme ovili jídlo do zásoby na cestu. Po obědě jsme opět šli do lesa, ale na sbírat dřevo na slavnostní oheň a zároveň jsme chystali ohniště. Jakmile bylo ohniště nachystané, šli jsme se postupně sprchovat. A večer jsme krásně zakončili táborovým velkým ohněm, jídlem a vyhlášením. No a potom jsme jenom dali motor dohromady a vzlétli!

15.DEN
Zamykač lodi: Pan prezident Smáža

Už po budíčku jsme si začali balit věci do kufrů. Jakmile jsme měli zabaleno začali jsme vyklízet stany a uklízet tábor  a pomalu se chystat k odjezdu. Jak přijel bus nanosili jsme věci a jeli domů.

 

Přidejte svůj komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.