header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

TÁBOR – MAYOVÉ

MAYOVÉ – tábor Sebranice
7. – 11. 8. 2012

1. DEN – SOBOTA – IX
Příjezd – Po ubytování ve stanech jsme se vydali na dřevo, smůlu, jehličí, šáší. Po nachystání táboráku jsme se šli koupat do bazénu. Večer jsme uctili boha kukuřice a každý dostal přívěšek: děti – mušlička, nakomové – keramickou destičku. Poté jsme si sedli k ohni, zpívali a šli spát.

2. DEN – NEDĚLE – MEN
Ráno jsme si zkoušeli nováčkovské zkoušky a podle nich jsme byli rozděleni do družstev. Potom jsme hráli strhávanou, vyměřovali si pole na kukuřici a odhazovali z nich kamení. Večer jsme zaseli kukuřici. Pak se šlo spát.

3. DEN – PONDĚLÍ – KIB
Po budíčku děti sbíraly zasetou kukuřici. Poté byla rozcvička. Po snídani jsme se vydali do Sebranic, kde jsme hledali Mayské písmo. Jakmile jsme přišli do tábora, začali jsme luštit šifrovanou zprávu. Potom děti prohnaly selata = nakomové. Poté jsme si tiskli razítka na hábity a sáčky na kukuřici. Taky jsme si vyráběli cedulky na stan. Odpoledne nám začalo pršet. Po dešti byly táborové školy, které si pro děti připravili nakomové (šifry, orientace, zdravověda, nástroje, ohně). Potom jsme hledali sázecí klacky. Na večerním nástupu každá skupinka dostala odměrky kukuřice podle pořadí a našli jsme list Compantli, na kterém byla napsána oběť pro bohy – pomněnka. Pak jsme se šli poklonit bohům.

4. DEN – ÚTERÝ – KABAN
Ráno děti sesbírali kukuřici a po snídani jsme luštili nápisy na stélách v lese. Potom byly táborové školy a zase pršelo. Odpoledne jsme se šli sprchovat a pak jsme stavěli pyramidy. Večer jsme zaseli kukuřici a bohům jsme obětovali šišku.

5. DEN – STŘEDA – ETZ´NAB
Po sběru kukuřice děti honily divoké včely – nakomové. Poté jsme porcovali prasata. Odpoledne jsme se šli koupat a potom jsme sbírali a skládali prasata. Večer jsme zaseli kukuřici a bohům jsme obětovali lískový oříšek.

6. DEN – ČTVRTEK – KAWAK
Ráno jsme vyrazili do Litomyšle. Po cestě jsme házeli dřívka. V Litomyšli jsme navštívili zámek. Po cestě zpátky jsme se stavili pro zelený med Autobusem jsme jeli do tábora. Pak jsme se šli koupat.

7. DEN – PÁTEK – AHAN
Děti sklízely kukuřici. Po dešti jsme hráli Mayské Člověče nezlob se. Potom jsme nosili stélu po lese. Odpoledne přijely návštěvy a potom jsme sbírali kávová zrníčka. Večer jsme zaseli kukuřici a bohů jsme obětovali žlutý květ.

8. DEN – SOBOTA – IMIX
Po sklízení kukuřice jsme sbírali peří a z něj si potom vyráběli čelenky. Odpoledne jsme se šli koupat a pak byly táborové školy. Potom jsme hráli pelotu a čmuchali koření. Večer byl obřad Hecmek a z dětí se stali dospělí. Potom jsme u ohně opékali hady. Bohům jsme obětovali cokoli.

9. DEN – NEDĚLE – IK
Po sklízení kukuřice jsme hledali naše znamení a během toho co někdo hrál pelotu, čmuchali koření, jsme tesali stélu. Po obědě jsme běželi cestu lanovými překážkami. Oběť byla habrová šištice.

10. DEN – PONDĚLÍ – AKBAL
Po sklízení kukuřice děti po dvojicích honily démony = nakomy. Jelikož bylo velké vedro, šli jsme si přehazovat vodou napuštěnými balónky přes síť. Ještě jsme hráli mokré želvičky. Odpoledne jsme se šli koupat do bazénu a pokoušeli jsme se dostat do devátého pekla. Večer jsme zaseli kukuřici a
obětovali jsme bohům ??Kakost??. Před večerkou začalo pršet.

11. DEN – ÚTERÝ – KAN
Poté co děti sklidily kukuřici jsme se zbavovali epidemie a nepořádku. Potom jsme po sobě házeli škrob 🙂 takže jsme byli celí mokří a špinaví. Odpoledne jsme se sprchovali, vyznačovali si území v lese a hráli přehazku. Večer jsme sázeli kukuřici a obětovali jsme sedmikrásku.

12. DEN – STŘEDA – KIBCHAM
Ráno děti sklidili kukuřici a potom jsme se učili kouzlit. Před obědem jsme tradičně hráli naši milovanou hospodu. Odpoledne jsme stavěli pyramidy a hráli si na magory. Před večeří jsme se vozili na koních. Večer jsme si chystali věci na puťák a odebrali se do své posvátné svatyně, kde jsme i přespali. Oběť byla kopřiva.

13. DEN – ČTVRTEK – KIMI
Ráno jsme si po skupinkách naplnili pytlíky vodou, které byly jedinou vodou k používání. Do cíle výletu jsme museli donést co nejvíce vody. Všechny nás bolely ruce, ale cestu jsme zvládli (10 km). V cíli jsme se naobědvali a šli se podívat na rybičky. Potom jsme se vrátili do tábora. Večer jsme zasadili kukuřici, vyfotili se a obětovali bohům březový list.

14. DEN – PÁTEK – MANIK
Po sbírání kukuřice jsme čelili útoku Toltéků a sprchovalo se. Také jsme trhali nové Sebranické rekordy – hod vejcem, flus fazolí, skok daleko-vysoký s ringem, chůdy, běh ve velké botě, shyby, bičování kuželky, půllitr na čas, nejzbytečnější věc, nejdelší jméno, největší noha a nejdelší vlasy. Po
obědě jsme připravovali ohniště a potom jsme usedli k ohni, který zapálili: Hela, Annie, Fifina, Kačka. Byly vyhlášeny rekordy a celotáborovka: 1. Hypouni, 2. Severní vjetry, 3. Východní afro, 4. Naxi. Za skvělé výkony jsme všichni dostali dort – Mayská pyramida.

15. DEN – SOBOTA – LAMAT
Odjezd – ráno bylo hnusné počasí a my jsme se začali balit. Po snídani jsme uklízeli v táboře, balili se dál a potom i odjeli. Některým se domů nechtělo, někteří se těšili, ale i přesto budeme rádi vzpomínat na letošní tábor 🙂

Přidejte svůj komentář