header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Tábor NÁMOŘNÍCI

Sebranice
2.-16. 8. 2014

Kapitán: HURVAJS

  1. důstojník: JURA B
  2. důstojnice: KLÁRA H.
    Hospodář: Starý mořský vlk (Honza B)
    Ranhojička: Klárka
    Kuchyně: Mirka, Barča, Michal

MOŘSKÝ VOKURKY
Bocman: Jura P
Kormidelníci: Hell, Vojta

KYSELÉ RYBIČKY
Bocman: Dejv
Kormidelníci: Ann, Kuba, Žaba

MOŘŠTÍ CUMÝŠI
Bocman: Maky
Kormidelníci: Bohďa, Achmed

PROSTĚ TUKANI
Bocman: Smáža
Kormidelníci: Anča, Kača, ZdenálPeťa p

Sobota- příjezd
Setkali jsme se před Fantázií, jako každý rok. Nacpali jsme všechny věci do autobusu a nakonec jsme tam nacpali i sebe a odjeli směr Sebranice. Dojeli jsme na místo a ubytovali se v kajutách lodi jménem BOUNTY. Spapinkali jsme obědy od maminek, rozdělili jsme se do skupinek a šli jsme na dřevo, šáší a jehličí. Když jsme dokončili úpravy ohniště převlékli jsme se do plavek a šli se koupat. Po koupání děti dostaly své lodní deníky a začali si plnit zkoušky na 3. plavčíka. Večer jsme se u ohně seznámili s řádem na lodi a zazpívali si několik písniček. Všichni jsme pak podepsali našemu kapitánovi přísahu a zapečetili ji naším otiskem prstu. Nakonec jsme si připili na šťastnou plavbu rumem. Potom byla večerka.

Neděle – vlajky
kormidelník dne: Vojta
Ráno po rozcvičce jsme se rozdělili do čtyř posádek naší lodi Bounty. Před vyplutím z naší rodné Anglie do zemí indických pro Komodity pro její veličenstvo Viktorii jsme museli zařídit a nakreslit několik důležitých věcí. Za první – SEHNAT SI VLAJKU pro naši posádku a nakreslit na ní znak. Nechali jsme si poradit v centru vesnice, u šamanky a na rybím trhu, až jsme vlajky našli ležet pod skálou. Dále jsme museli nakoupit zásoby v obchodě. Poté se zhoršilo počasí, tak se část odplutí odsunul.
Navíc bylo třeba zboží naložit. Začalo hodně pršet, tak se hráli hry v hangáru. Večer jsme si ještě vyráběli udice na ranní rybolov

Pondělí – vyplutí
kormidelník dne: Annie
Po budíčku jsme si nalovili ryby na snídani. Posilnění jsme vytáhli kotvu z vody a vyrazili směr Kanárské ostrovy. Po cestě jsme pořádně vydrhli palubu. Odpoledne pršelo a potom jsme chytali kanárky a jiné cizokrajné ptactvo pro její veličenstvo královnu Viktorii. Pak jsme vytvářeli osmisměrky. Naučili jsme se lodní uzly. Večer se celá posádka bavila posloucháním historek při hře čtveráci. Nakonec jsme si poseděli u ohně.

Úterý – sprchy
kormidelník dne: Achmed
Ráno jsme nalovili ryby. Dojeli jsme na Kapverdské ostrovy a pomohli místním s poštou- balíčky dopisy a telegramy. Potom jsme hráli týmovky (námořnické dovednosti) na stmelení posádek. Odpoledne proběhla očista všech více i méně špinavých námořníků. Večer jsme dělali vše pro to, abychom se posunuli víše ve svých hodnostech.

Středa – Afrika
kormidelník dne: Kačka
Ráno jsme jako obvykle nalovili ryby a šli snídat. Po snídani jsme pro naše veličenstvo královnu Viktorii šli natěžit do dolů drahé kamení. V dolech jsme se pohybovali úplně oslepení pomocí provázku. Když už jsme byli v tom dolování nalezli jsme zlatou žílu a vytěžili ji. Afričtí domorodci nás
seznámili s hrou KAŠ – KAŠ, která se podobá naší schovce. Po obídku jsme ulovili a rozporcovali slony, abychom získali slonovinu pro královnu a maso pro posádku. Pro zábavu posádky jsme hráli hru angličani a skoti. Večer jsme obeplouvali maják na mysu Dobré naděje.

Čtvrtek – Polička
kormidelník dne: Hell
Ryby. Nabalili jsme si batůžky a vydali se do přístavu Polička. Návštěva k nám přivezla blechy kterých jsme se po cestě snažili zbavit. V Poličce jsme navštívili výstavu HRY A KLAMY a po krátkém rozchodu jsme vyrazili zpět do Tábora. Po cestě jsme hledali: největší šišku a houbu, nejrozmanitější kytici, zajímavost a počítali: posedy a plechové ohradníky letiště. Večer se vyhlásily výsledky a zpívalo se u ohně.

Pátek – Trosečník
kormidelník dne: Žába
Ryby. Na moři jsme se střetli s piráty. Nejdřív jsme jim poničily lodě a potom jsme s nimi bojovali na člunech. Potom pokračoval turnaj v líném tenisu. Šli jsme se konečně po dlouhé době koupat do bazénu a byli jsme tam fakt hafo dlouho. Po koupání jsme hledali trosečníka- azimuťák, který už nám dříve poslal vzkaz v láhvi. Bohužel byl již mrtev, ale zanechal nám dopis kde hledat poklad Taureků. Večer jsme si opékali buřty a šli do hajan.

Sobota – Indie
kormidelník dne: Bohďa
Ryby. Po snídani jsme vybarvovali koberce pro její veličenstvo královnu Viktorii. Potom jsme pomocí čuchu rozeznávali různé druhy koření. Odpoledne nás čekala očista- konečně sprchy. Ještě se dohrával turnaj v líném tenisu. Večer jsme zpívali a těsně před večerní hygienou se spustil obrovský slejvák. Nateklo do několika stanů a z kuchyně a jídelny jsme zametali vodu. Naštěstí bouřka přešla celkem rychle, takže nás nevyplavila.

Neděle – kanibalové
Kormidelník dne: Anča
Ryby. Dopoledne jsme zachraňovali naše bocmany ze spárů klanibalů. Museli jsme si nakreslit plánek a pak je osvobodit. Potom jsme luštili tajné písmo Taureků, abychom vyluštili zprávu od trosečníka. Odpoledne jsme sbírali ovoce a bránili jej. Další hra se týkala přísloví, ale hralí jen děti. Instruktoři se připravovali na noční výsadek. Nakonec jsme si zahráli na kytaru a šlo se spát. Ička byli rozdělěni do dvou skupin a byli rozvezeni do okruhu 10 km od Sebranic. Úkolem bylo dostat se zpět do tábora.
Cesta nakonec nebyla tak hrozná, mnohem horší bylo to čekání (na smrt :D) a připravování. Někteří byli hodně vystresovaní, ale bylo to super :D. Cestou se stalo spoustu vtipných situací => Anča spadla
do příkopu s bahnem, Annie uskakovala před cyklistou, Bohďa 9x skákala do příkopu a celou cestu nesla nůž v ruce, Hell se potkala s Kubou a Vojta se točil v kruzích. Nakonec se všichni vrátili v pořádku nejpozději do 2:30. byl to úžasný zážitek, který se jen tak nezapomíná.

Pondělí – Voodoo
Kormidelník dne: Jirka
Ryby. Po snídani jsme vylovili vzácné perly a zachránili ztracené děti domorodců. Potom jsme si vyráběli Voodoo panenky různých druhů- panáček, rejnok, chobotnice, pavouk. Pršelo, tak byl poledňák do půl páté. Pak jsme šli do lesa zahrát hru restaurace. Naučili jsme se nové recepty pro
královnu Viktorii. Posouvání hodností. Po večeři jsme si zahráli sfoukávanou.

Úterý – teplé prameny
Kormidelník dne: Kuba
Ryby. Protože se budeme vydávat do neznámých vod pro poklad, museli jsme nasbírat dřevo do zásoby, pro případ opravy. Kácení stromů nebylo tak jednoduché, protože nás strašil UZADAK- ochránce stromů. Potom jsme ještě natrhali orchideje pro naši milovanou královnu. Odpoledne jsme
se sprchovali a sbíraly vzácné kolibříky. Večer jsme zpívali u ohně.

Středa – vlajkovaná
Kormidelník dne: Maky
Ryby. Dopoledne jsme si bránily vlajky. Hra byla zamotaná a vzniklo mnoho hádek, ale pak se vše vyřešilo. Potom jsme se navzájem shazovali ze žebříků. Pak hrozně pršelo tak jsme hráli šarády. Měli jsme jít spát do lesa, ale kvůli počasí jsme zůstali v táboře.

Čtvrtek – hledání pokladu
Kormidelník dne: Klárka+Tobik
Ryby. Vydali jsme se do neznámých vod hledat poklad Taureků. Na nástupu jsme si vylosovali pořadí, ve kterém půjdeme. Vyplouvali jsme s odstupem 30 minut. Z hádanky:“10 noh a oheň v srdci, od hlavy kouř mu jíti musí“ jsme se dozvěděli, kde hledat mapu. Podle mapy jsme vyrazili na cestu
z ostrova na ostrov. Na ostrovech jsme nacházeli vzkazy upřesňující nám cestu. Vzkazy byly psané v kanibalštině. Dostali jsme se až k ostrovu uprostřed vypuštěného rybníka, na kterém byl poklad. Až jsme se všichni sešli, odvezli jsme poklad na loď. Po otevření jsme zjistili že legenda nelže a pohádky existují. Kapitán získal dračí vejce a posádka se spravedlivě rozdělila.

Pátek – hawai
Kormidelník dne: Zdenál
Ryby. Po snídani jsme se šli vysprchovat a v průběhu sprchování probíhala Sebranická kniha rekordů. Po obědě jsme se rozdělili na skupinky a šli na dřevo. Závěrečný oheň bohužel nebyl z důvodu nepříznivého počasí. Ale proběhla slíbená HAWAI PÁRTY, kde jsme to pořádně rozjeli! Tancovalo se,
zpívalo, pilo z kokosů a pár vedoucích a instruktorů si přichystalo taneční vystoupení. Poté se vyhodnotil celý tábor a předali se diplomy. Potom už jen večerka ALOHA.

Výsledky:

1. místo – PROSTĚ TUKANI

2. místo – MOŘSKÝ OKURKY

3. místo – KYSELÉ RYBIČKY

4. místo – MOŘŠTÍ CUMÝŠI

Sobota – odjezd
Kormidelník dne: Vojta
Ráno se začalo balit. Kolem 11:00 jsme plní zážitků a vzpomínek odpluli zpět do Brna. Někteří vedoucí a instruktoři ještě zůstali a rozebírali loď

Přidejte svůj komentář