header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

TÁBOR – PEKLO

PEKLO – tábor Sebranice
14. – 28. 8. 2010

1. DEN – SOBOTA
Příjezd – Všichni jsme se sešli u Fantošky, nasedli do autobusu, zamávali rodičům a odjeli na tábor do Sebranic u Litomyšle. Zabydleli jsme se ve stanech s podsadami, obešli jsme si tábor, kde co je a šli jsme na dříví na večerní oheň.
Večer jsme si udělali slavnostní pekelný zahajovací oheň, při kterém jsme se rozdělili na části pekla a všichni raraši dostali ocas.

2. DEN – NEDĚLE
Lenost – Každý den byl ve znamení 1 z 6 hříchů. 1. hřích je lenost. Dopoledne, abychom lépe poznali, kdo je s námi v družstvu a kdo ne, tak jsme šli do lesa si navzájem trhat ocasy. Odpoledne jsme nesli do pekla líného knížepána (1 z družstva) přes Sebranice v nosítkách. Po
cestě jsme plnili různé úkoly. Každý večer jsme dostali hříšné duše.

3. DEN – PONDĚLÍ
Obžerství – dopoledne si každý udělal tři vlaštovky (pečené holuby) a šli jsme do lesa, kde byli 3 nenasytní hříšníci. Zkoušeli jsme se jim trefit do huby. Jim to ale nestačilo. 1. půlka pekla byli holubi a chytali žížaly, 2. půlka pekla zůstala čerty a chytali holuby, pak jsme je upekli a (tenisák) házeli do
huby. Pak jsme se prohodili. Odpoledne jsme krmili hříšníka červenou slizovou želatinovou kaší (ze škrobu). Pak jsme se na ní klouzali. Večer každý rarach dostal bonpar a komu vydržel nejdýl – vyhrál. U této hry nám Klarysa četla Fimfárum.

4. DEN – ÚTERÝ
Lakota – peklo se rozdělilo na 2 půlky, na každé bylo 50 „piv“, lakotili jsme a kradli „piva“ z protější poloviny na naši polovinu. Když jsme nějakého zloděje chytli na naší půlce – šel do vězení. Odpoledne jsme si hráli na žáby a zasedávali jsme prameny. Pak jsme dostali jehlu a šli vyměňovat do Sebranic a hledat lakomce, kteří nám nic nedají. Večer nám Klarysa četla pohádku Lakomá Barka z knížky Fimfárum.

5. DEN – STŘEDA
Závist – trénink chůze s kopytem.
Z důvodu nepřítomnosti kronikáře není žádný další záznam.DEN – ČTVRTEK
Hněv – dopoledne jsme se porvali v hospodě.
Odpoledne nás vztek ještě nepřešel, tak jsme vzali noviny a mlátili se s něma.

6. DEN – PÁTEK
Pýcha – dopoledne jsme ve dvojicích honili pávy pro pyšné hříšníky na peří. Odpoledne jsme kreslili pyšného hříšníka, aby se měl čím pyšnit a navečer jsme si udělali večerní šou – „super pyšná star“ – byli jsme diváky i soutěžícími, bylo tam šest disciplín. 1 z družstva měl 1 disciplínu. Začalo to chůzí na chůdách, dál dlouho kecat o něčem, co si vylosuješ (kopyto, rohy, řetěz, ocas), dále chůze s mincemi mezi půlkami, vtipy, králíček marshmello a celý večer zakončila Miss. Celé to sledovala a hodnotila porota. Přijela i návštěva z vyšší mocnosti pekelné.

7. DEN – SOBOTA
Rohatěňajs – je svátek, kdy je tradicí udělat pěkně pálivý guláš z čili papriček, které jsme našli v lese. Vařili jsme guláš v kotlíku nad ohněm.
Odpoledne raraši prošli a slíbili slib čerta (kopřivy, sajrajt, čili). Byli jsme se koupat.

8. DEN – NEDĚLE
Smlouvy – dopoledne nás učili jak psát smlouvy a odpoledne jsme si to byli na světě vyzkoušet. Návštěva z vyšší mocnosti pekelné odjela.

9. DEN – PONDĚLÍ
Plivník – dopoledne jsme shazovali vejce plivníka ze stromu, pak mu dělali cestu ze stráně, nosili jsme ho pod paží a hádali kdo jej má. Odpoledne jsme valili do pekla duši loupežníka Sarkafarky v podobě kola od traktoru.

10. DEN – ÚTERÝ
Stavby – dopoledne jsme stavěli pyramidy v lese pro hříšníky, kdo položil poslední cihličku, toho ta pyramida byla. Odpoledne jsme stavěli mlýny, ale nejdřív jsme museli sehnat stavební povolení na stavbu mlýna, pak jsme mohli začít se stavbou.

11. DEN – STŘEDA
Sběr hříšných duší po okolí – ráno jsme dostali každá skupinka mapu s vyznačenými hříšníky a vyrazili jsme je sbírat. Jídlo jsme měli s sebou a vrátili jsme se do tábora na véču, sbalili jsme si věci a šli spát k seníku do lesa.

12. DEN – ČTVRTEK
Sběr hříšných duší po okolí – ráno po snídani jsme zase vyrazili sbírat, večer jsme vymýšleli příběhy, proč se tyto duše dostaly do pekla, a dělali jsme pekelnou výstavu hříšných duší. Pak jsme odpočívali a šli spát.

13. DEN – PÁTEK
Závěrečný oheň a vyhlášení – ráno a odpoledne jsme sbírali klacky, souší, jehličí, klády na pekelný oheň a na výzdobu ohniště. Byl prodlouženej poledňák, večer jsme si udělali ještě dva poslední kvízy – okolí, písničky z pohádek a přesunuli jsme se k závěrečnému pekelnému ohni. Dojel Smáža! Vyhráli PDK, 2. Vidle, 3. Plameňáci, 4. Vocasi

14. DEN – SOBOTA
Odjezd – sbalili jsme si věci, pršelo tak jsme zpívali se smážou v jídelně a kolem 12h pro nás přijel autobus.

Přidejte svůj komentář