header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Velikonočka – Záchrana deštného pralesa

Poutníci + Vinohrady 
24. – 27. 3. 2016

Čtvrtek 24. 3.

Sešli jsme se u fantošky a jeli za našimi kamarády z Vinohrad na Hlavní nádraží. Jeli jsme totiž zachránit deštný prales před zlým vědcem. Na místě jsme se nasvačili a seznámili s dětmi z Vinohrad, které jsme ještě neznali. Neměli jsme moc času, protože deštný prales umíral. Neváhali jsme a hned se pomocí ampulek rozdělili do vědeckých týmů. Naším prvním úkolem bylo donést vzorky barevné vody z pralesu do laboratoře. Potom už jsme jen vymýšleli názvy a znaky našich záchranných týmů. 

Pátek 25. 3.

Ráno nám přišla zašifrovaná zpráva od vědce, kterou jsme hravě vyluštili pomocí vybarvování čtverečků. Pak jsme si museli postavit laboratoř a odpoledne jsme zachraňovali stromy tím, že jsme z nich strhávali jedovaté lístečky. Večer jsme si zazpívali s kytarou.

Sobota 26. 3.

Dnes jsme se museli vydat na výpravu do deštného pralesa za zlým vědcem. Naše výprava byla celodenní, hodně náročná a cestu nám komplikovaly šifry. I tak jsme ji ale zvládli a po posilnění odhalili vědcovu identitu. Byli jsme tak úspěšní, že jsme ho dokázali i zajmout a zachránili jsme prales!

Neděle 27. 3.

To už jsme po sobě jen uklidili naše laboratoře a pak přišlo loučení s našimi kamarády z Vinohrad 🙁

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář