header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

VELIKONOČKY – ZÁCHRANA VAJÍČEK

Pohledec u Nového Města na Moravě
17. – 20.4.2014

Čtvrtek 17.4.
Ráno jsme se v ne příliš vysokém počtu sešli před Fantoškou a jeli trolejbusem na hlavas, kde na nás už čekaly Vinohrady. Pod vedením Bobiny jsme se nakonec dostali až do Pohledce, kde jsme se ubytovali v kulturním domě. Zjistili jsme, že nám kuna ukradla vajíčka, a tak jsme se rozdělili do 4 družstev, abychom ji mohli lépe vystopovat: Modří zajíci, Zelení berani, Žlutá kuřata a Oranžové slepice. Večer jsme si ještě zahráli hru 1, 2, 3 a pak šly děti spát, zatímco starší měli večerku později.

Pátek 18.4.

Po snídani jsme šli do lesa hledat co nejlepší vybavení na vystopování a ulovení kuny. Úkolem bylo utrhnout lísteček s co nejvyšším číslem. Taky jsme cvičili na Setonův závod – mapy, Morseovku, uzly, přišití knoflíku a zdravovědu. Odpoledne, po poledním klidu, jsme na poli hráli Kočku a myš, vybíjenou a zmrzlíka. Potom jsme si vyráběli velikonoční přání z papíru a skořápek nebo vaty. Večer, když už šly děti spát, měli ještě starší program venku.

Sobota 19.4.

Ráno jsme ještě trochu cvičili na Sítňák, a pak jsme se vydali na výlet do Nového Města n.M. Tam jsme vystopovali kunu, která nám ukradla naše vajíčka a prozkoumali místní strašidelné podzemí. Potom jsme se vrátili do Pohledce a chtěli jsme jít hrát hry ven, ale začalo pršet, takže jsme nemohli ani střílet ze vzduchovky. Hráli jsme tedy kreslící hru uvnitř. Večer se děti dívaly na velikonoční film Hop a starší hráli několik jiných her.

Neděle 20.4.

Dopoledne jsme našli svoje vajíčka a dozvěděli se bodové hodnocení. Byla dvě první a dvě druhá místa. Potom jsme se sbalili, rozdělili si výhry, uklidili a mohli jít na vlak. Na hlavase jsme se pak rozdělili a každý oddíl šel svou cestou. Tak snad zase někdy příště.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář