header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Vývar

19.-21.1.2018
ZŠ Sloup

Pátek 19.1.
V pátek odpoledne jsme se sešli na Fantošce a už tam nám začala práce! Z regálů se vysypalo všechno jídlo a my to museli dát do pořádku. Jakmile jsme to měli hotové, vyrazili jsme na cestu. Naše cesta skončila ve Sloupu, kde jsme zamířili na místní základní školu. Tam jsme se ubytovali, navečeřeli, zahráli si pár seznamovaček a šli do bazénu. Tam se rozsypala víčka, která bazén znečišťovala a tak jsme se rozdělili do třech týmů a bazén vyčistili. Bohužel se už blížil večer a my museli z bazénu ven. Pak už jsme se jen převlékli do pyžamek, vyčistili si zuby a šli si nechat zdát pěkné sny.

Sobota 20.1.
Ráno jsme si po snídani ujasnili pravidla chování na výpravě. Dopoledne jsme museli uhádnout jídlo, které má hlavní kuchař nejraději, protože nás nechtěl pustit do kuchyně, abychom mohli vařit. Abychom se jídlo dozvěděli, museli jsme projít osmi stanovišti. Na posledním stanovišti jsme vymysleli každá skupinka krátkou scénku, za kterou jsme dostali šifru, ve které bylo napsáno kuchařovo oblíbené jídlo. Kuchaře se nám všem podařilo přemluvit, a tak jsme mohli pomoct uvařit oběd. Odpoledne jsme potřebovali sehnat suroviny na večeři. Předtím než jsme pro nějakou mohli jít, jsme museli splnit úkol. Suroviny jsme si obstarali velice rychle, a tak jsme šli na chvíli vymrznout ven. Pomalu jsme ale začínali mít hlad, tak jsme začali vařit. Dva týmy vařily rizoto a druhé dva týmy těstoviny s masem. Všichni jsme museli uvařit jídla velmi chutná, protože je hodnotila komise. Ta hodnotila nejen chuť, ale i to, jak jsme jim jídlo naservírovali. Všichni jsme obstáli a obdrželi velký počet bodů. Po vyhodnocení jsme se navečeřeli z toho, co jsme si uvařili. Týmy od sebe navzájem ochutnávali, aby zjistili, jak si vedli ostatní. Po večeři jsme si zazpívali s kytarami a ukulele a využili své nové zpěvníky. Pak už jsme si jen šli vyčistit zuby a spinkat.


Neděle 21.1.
V neděli nás už čekalo jen balení a úklid. Až jsme měli vše hotové, zahráli jsme si hry v kruhu, například „kompot“ nebo „sedím, myslím, miluju“. Pak už byl čas jít, nahodili jsme batohy na záda, udělali společné foto a vyrazili na autobus. U Fantošky jsme se rozloučili a těšíme se na další výpravu.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.