header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Vývar

Sloup

29. 1. – 1. 2. 2015

Čtvrtek

Ve složení vedoucí, Kojoti a Ráďa jsme se sešli odpoledne před Fantázií a vyrazili směr Blansko a dále autobusem až do Sloupu na místní základní školu, která měla být naším útočištěm další tři dny. Během cesty zvládl Smáža zapomenout foťák v autobuse, ale naštěstí ho zvládl také najít. Večer jsme se rozdělili na dvě skupiny: Kojoti + Ráďa a Íčka. Nejprve jsme přiřazovali jídla k pro ně typickým místům (dalmátské čufty, vídeňská řízek, španělský ptáček…) a poté jsme je připravovali v našich pořadech o vaření. Nakonec jsme degustovali uzeniny a džusy a snažili se odhadnout podíl masa v uzeninách a podíl ovocné složky v džusech.

Pátek

Ráno jsme dostali na snídani jídlo podle toho, jaké papírky s potravinami jsme si nasbírali po budíčku. Poté jsme se vydali na zříceninu hradu Holštejn. Po cestě jsme se vyváleli ve sněhu, zkoulovali se a postavili sněhuláky. Tolik sněhu jsme totiž už dlouho neviděli. Po návratu jsme vařili polévku z pytlíku na čas i s hledáním kuchyňského náčiní. Jelikož nás výlet vyčerpal, tak jsme si asi hodinu pospali. Když jsme se zase probrali, vytvořilo si každé družstvo svou vlastní kuchařku od M. D. Rettigové a hned si v ní zavedlo menší slovník starých, již nepoužívaných pojmů a jejich dnešních ekvivalentů. Večer jsme si ještě upekli buchtu a bábovku na snídani a zahráli hru Kufr, ve které jsme získávali kousky Magdaleniných receptů a skládali je dohromady.

Sobota

K snídani jsme měli výbornou buchtu a bábovku, které jsme si připravili, a potom jsme šli nakoupit na oběd. Každé družstvo dostalo 100 Kč a jeho úkolem bylo zvládnout se za tuto částku naobědvat. Ještě předtím jsme však opět využili sněhu a zahráli si hoňku, Hospodu a koulovačku. K obědu si obě družstva nakoupila hranolky s rybími prsty (Kojoti to obšlehli od Íček). Po poledním klidu, stráveném na sedačce z palet, jsme šli prozkoumat školní bazén, který měl k našemu překvapení posuvné dno. Po zdařilém koupání jsme upekli dort podle Pejska a Kočičky a pomalu jsme se začali připravovat na slavnostní tříchodovou večeři., na kterou jsme sbírali suroviny celou výpravu. Menu byla následující:

Kojoti + Ráďa: neosolená česneková polévka, rizoto se sójovým masem, broskvový kompot,

Íčka: hustější fazolová polévka, těstoviny s rajčatovou omáčkou, ananas s jogurtem.

Neděle

Ráno jsme ještě naposledy využili sněhu a šli se vyblbnout ven. Potom už jsme jen uklízeli a vyhlásili vítěze celého víkendového klání. Na druhém místě skončilo družstvo Kojotů + Rádi a na místě předposledním skončila Íčka. Všichni obdrželi zlatou žíhanou poutnickou vařečku. K obědu bylo trošičku ostřejší chilli con carne od vrchního šéfkuchaře. Kolem druhé hodiny jsme opustili školu a vydali se zpátky do Brna.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář