header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Závěrečka – Záchrana vědkyně

Blansko
9. – 11. 6. 2017

Pátek

V pátek odpoledne jsme se sešli u Fantošky a vyrazili jsme trolejbusem do města a odtud z dolního nádraží vlakem, který jel do Blanska. Tam jsme vystoupili a přečetli si dopis, který nám zaslal Ústav pro výzkum léků. Po chvíli jsme potkali dvě vědkyně, které nás přivítaly a seznámily se situací. Jejich kolegyně se nakazila, když se snažila vyrobit lék na vážnou nemoc, a chtěly, abychom jí pomohly. My jsme výzvu přijali a společně s vědkyněmi jsme se vydali do Ústavu. Tam jsme se všichni seznámili a poté si nás vědkyně postupně odváděly na zdravotní prohlídku, za kterou jsme dostali kartičky s potvrzením a ochranné čepice na hlavy. Pak jsme od kuchařek dostali výbornou večeři a po ní si zahráli hru v kolečku. Když se venku setmělo, šli jsme ven a podstoupili jsme cvičení proti zlodějům, protože v Ústavu měli špatný alarm. Pak už jsme jen zalezli do spacáků a usínali.

Sobota

Ráno jsme šli na snídani. Poté, co jsme si vyčistili zuby, jsme se rozdělili do tří skupinek. Skupinky si vymyslely jména Laboratorní potkani, Zázračné pilulky a Kahani. Dopoledne jsme museli nasbírat látky potřebné k výrobě léku. Místnosti s látkami se ale náhodně zavíraly a otevíraly, takže jsme nemohli jít vždy pro všechny. Po cestě pro látky nás ale někdy pozastavily vědkyně, které si rády povídaly, a tak jsme s nimi museli prohodit pár slov. Abychom si zkrátili dlouhou chvíli, šli jsme si na louku s vědkyněmi zahrát brännball. Po poledním klidu jsme potřebovali získat roušky. Nebylo to ale tak lehké. Museli jsme chodit po stanovištích a plnit úkoly. Na konci cesty na nás čekala vědkyně a předala nám roušky. Odpoledne jsme museli lék vytvořit. Bylo celkem 10 způsobů, jak jsme mohli lék vyrobit z látek, které jsme nasbírali dopoledne. Večer jsme hráli hru AZ kvíz. Poté jsme si zazpívali s kytarou pár písniček a šli si vyčistit zuby. Před spaním nám vědkyně zazpívala ukolébavku a šli jsme spát.

Neděle

V neděli už jsme si museli balit věci. Dopoledne jsem šli ale ven, protože jsme museli léta přelít do zkumavek. Pak jsme pomohli uklidit Ústav, naobědvali se a vynesli si věci ven. Tam jsme si zahráli vybíjenou. Po chvíli si nás ale jedna z vědkyň začala volat, abychom vyléčili nemocnou vědkyni. Vzali jsme si batohy, vědkyně nám dala instrukce a šli jsme. Když jsme k nemocné vědkyni došli, předali jsme jí lék a tak jsme se mohli radovat. Od vědkyň jsme za odměnu dostali malý dáreček a vyrazili jsme na vlak.

Galerii terpve připravujeme

Přidejte svůj komentář