header_image
poutnici_logo
logo_poutnici_male_namobil poutnici_nadpis_mobil

Vývar 2020

Lomnice u Tišnova
30.1. – 2. 2. 2020

Čtvrtek 30. 1.
Odpoledne jsme se sešli u Fantošky a vyrazili na další výpravu, tentokrát do Lomnice. Po příjezdu jsme si vybalili a najedli se. Večer jsme si zahráli jídelní kvíz a dozvěděli se i něco nového.

Pátek 31. 1.
Po snídani jsme si všichni zavázali oči šátkem a dostali do pusy lentilku, gumového medvídka nebo tyčinku, a tak jsme se rozdělili do týmů. Protože jsme byli na snídani vybíraví, museli jsme pomocí hry ochutnat další jídla. Dopoledne jsme získali recept na sladké tyčinky zvané Churros. Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jaké to je, otevřít si restauraci a obsluhovat náročné zákazníky. Potom jsme pomocí bludiště, kterým jsme museli projít, zjistili, co si budeme dělat na večeři. Byly to hot dogy. Vyhráli jsme si s jejich nazdobením a skvěle se najedli. Před spaním jsme se koukali na pohádku.

Sobota 1. 2.
Ráno školu zamořily krysy, takže jsme je museli pochytat. Nebylo to ale tak lehké, protože nám v tom bránili krysí ochránci. My to ale zvládli a pro jistotu rozmístili pastičky, aby se tento nešvar neopakoval. Před obědem jsme si zahráli pár her venku, bylo až neuvěřitelné teplo a krásně svítilo sluníčko. Po obědě jsme si udělali Churros. Odpoledne jsme získali recept a večer opět vařili. Tentokrát jsme dělali čínské nudle. Byly výborné! Večer jsme čichali k pytlíčkům s kořením a poznávali je. Po hře jsme si šli vyčistit zuby a dívali se na pohádku.

Neděle 2. 2.
Ráno jsme si hledali snídani. Jídlo bylo rozmístěné různě po škole a každý si mohl vzít, co si našel. Dopoledne jsme si vyráběli camrátka na batůžky a před obědem se šli vyvětrat na čerstvý vzduch. Po obědě jsme se sbalili a poklidili po sobě. Pak jsme vyrazili na zastávku a jeli domů.

Hudba použitá ve videu: https://www.bensound.com/

Komentáře k příspěvku

Přidejte svůj komentář